Wielkanoc to święto wiosenne. Świat budzi się znowu do życia, dzień jest coraz dłuższy. Najładniejsze zatem dekoracje na Wielkanoc to dekoracje prawdziwe i żywe. Dlatego jako dekoracje sprawdzą się świeże kwiaty i rośliny, pisanki oraz zdobione, kolorowe wypieki. Udekorowanie świątecznego stołu takimi ozdobami nie będzie nas kosztowało fortuny, jedynie trochę pracy. Do przygotowania takich dekoracji na Wielkanoc możemy zaangażować dzieci lub najbliższą rodzinę. Nasze wysiłki na pewno zostaną docenione przez gości i najbliższych podczas uroczystego śniadania wielkanocnego.

Dekoracje na Wielkanoc: dekoracje stołu

Jako dekoracja świątecznego stołu sprawdzą się oczywiście świeże, kolorowe kwiaty. Kwiaty możemy ustawić w wazonie w formie kolorowego bukietu tulipanów lub żonkili. Możemy też postawić na stole kilka pachnących hiacyntów. Wszystkie kwiaty możemy ułożyć w taki sposób by pasowały do dekoracji nowoczesnego lub klasycznego stołu. Oprócz kwiatów na stole jako dekoracja mogą znaleźć się własnoręcznie zrobione kolorowe pisanki. Mogą być wykonane z jaj gotowanych na twardo lub z wydmuszek. Jaja gotowane można wykorzystać podczas Wielkanocy do różnych zabaw dla dzieci, a wydmuszki zostaną z nami spokojnie na następne święta.

Dekoracje na Wielkanoc: dekoracje mieszkania

Korzystając ze świeżych roślin możemy stworzyć barwną i niedrogą dekorację wielkanocnego domu. Oprócz ciętych kwiatów w wazonach bardzo ładnie wyglądają gałęzie wypuszczające młode zielone listki, ustawione w przeskalowanej wielkości wazonie na podłodze. Na gałęziach można zawiesić lekkie wydmuszki lub kolorowe piórka. Inną ozdobą wielkanocną mogą być rośliny wyhodowane przez nas. Na przykład owies lub rzeżucha, które należy wysiać na ok. 1 tydzień przed świętami. Gdy wyrosną będziemy mieli jedyną w swoim rodzaju dekorację stołu i mieszkania. Zastanówmy się tylko chwile wcześniej w jakich naczyniach wysiać owies, by później pasowały nam do reszty dekoracji. Inna ozdobą wielkanocną zdobiącą najpierw dom, a później stół wielkanocny będą wypieki w kształcie baranków, zajączków lub jaj.  
Tak więc dekorowanie domu i stołu na Wielkanoc może być naprawdę dobrą zabawą dla nas i reszty domowników. Pamiętajmy jednak, by zdecydować się na jeden kolor przewodni dekoracji, na przykład kolor zielony, różowy czy żółty, a inne kolory niech będą już tylko dopełnieniem.