Dekoracja stołu. Wielkanoc stylowo kolorowo czy nowocześnie czarno-biało?

Wiosna to czas odmiany, także w dekoracji stołu. Wielkanoc to wydarzenie, które pojawia się co roku. Oryginalna dekoracja stołu to też wyraz naszej osobowości i stylu życia. A kto powiedział, że świąteczna dekoracja stołu na Wielkanoc to zawsze żółte kurczaczki i żonkile? Przecież możemy znakomicie bawić się zmieniając tylko poszczególne detale.  A co najważniejsze na ciekawą i wyjątkową dekorację stołu nie musimy wydawać majątku!

Kolorowa dekoracja stołu na Wielkanoc
Biała dekoracja stołu na wiosenne lub przedwielkanocne przyjęcie
Elegancka biała zastawa do ponadczasowej dekoracji stołu
Kolorowy stół na wiosnę i na Wielkanoc
Kolorowy półmisek wyjątkową dekoracją świątecznego stołu

Która dekoracja stołu jest ładniejsza? Aranżacja stołu na Wielkanoc kolorowa czy czarno-biała? Wydaje się, że nie można jednoznacznie wybrać zwycięzcy. I bardzo dobrze! Przecież może być tyle ciekawych dekoracji stołu, zwłaszcza na Wielkanoc, ilu jest dekorujących swoje stoły. Wszystko zależy tak naprawdę od naszej pomysłowości. Przecież każdy z nas ma jakaś bazę rzeczy, z których korzysta przy większości okazji do ładnego nakrycia stołu. Dużo zależy też od tego czy w domu są maluchy. Dekorując stół na Wielkanoc część dekoracji możemy wykonać samodzielnie, cześć możemy kupić. Ale i tak niezależnie od tego czy wolimy kolorową dekorację stołu czy monochromatyczną czarno-białą, bazą na wielkanocnym stole zawsze jest zastawa stołowa i świeże, cięte kwiaty.

Dekoracja stołu wielkanocnego: kolorowo to stylowo i nowocześnie

Wiosna i Wielkanoc to czas kiedy znowu robi się kolorowo. Także w dekoracji stołu, za sprawą nie tylko pysznych potraw ale i zastawy. Jeśli do tej pory jedyną słuszną była biała, bo ponadczasowa, a teraz macie ochotę coś zmienić, może warto skusić się na kolorową?  Kolorowa dekoracja stołu to talerze i filiżanki w kolorowe wzory roślinne i kwiaty albo jeśli poszczególne elementy są jednobarwne, w tym samym kolorze lub trzech - czterech dopełniających się. Kolorowa dekoracja stołu to także  obrusy, serwetki i oczywiście świeże kwiaty. Zanim zaczniemy dekorować stół na Wielkanoc zdecydujmy na co stawiamy. Jeśli chcemy wyeksponować nową zastawę w kolorowe wzory niech tłem dla niej będzie biały lub szary ale koniecznie gładki obrus. Pamiętajmy bowiem o tym, że dodatkowymi kolorami na stole staną się potrawy, których nie bierzemy pod uwagę nakrywając do stołu. Chodzi o to by nadmiar barw nie przytłoczył jedzenia, żeby było widoczne i apetyczne.


Dekoracja stołu na Wielkanoc: czarno-biało w stylu nowoczesnym

Dekoracja stołu utrzymana w duecie czarno - białym jest ponadczasowa. Zazwyczaj znajdziemy takie propozycje w stylu nowoczesnym ale klasyka z początku XX wieku także kocha takie zestawienia. Czarno - biała dekoracja stołu to zazwyczaj zastawa biała z czarnymi wzorami lub poszczególne elementy są albo czarno albo białe. Czarne wzory na białym tle mogą być barwnymi, wyrazistymi plamami koloru lub rysunkiem wykonanym cienką i subtelną kreską. Taka monochromatyczna dekoracja stołu bardzo lubi dodatek żywej zieleni. Może to być kolorowy bukiet ciętych  kwiatów albo białe kwiaty w dużej ilości zielonych liści. Zależy czy chcemy osiągnąć efekt wysublimowany i elegancki czy radosny? Wielkanoc to okazja i do żywej dekoracji stołu, w końcu to święto radosne i wiosenne i do eleganckiej, jednobarwnej.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe IKEA

POLECANE ARTYKUŁY