Sylwester to czas kiedy żegnamy stary i witamy Nowy Rok. Jest to jednocześnie doskonała okazja do zabawy i spędzenia tej nocy w gronie najbliższych i przyjaciół. Jeśli nie wybieracie się na sylwestrowy bal warto pomyśleć o zorganizowaniu kameralnej imprezy we własnym mieszkaniu. Wystarczy kilka prostych dekoracji, a w każdym wnętrzu stworzymy ciekawą aranżację podkreślającą sylwestrową atmosferę.

Jakie dekoracje wybrać do mieszkania na Sylwestra?

Ważnym elementem tworzącym sylwestrowy nastrój jest odpowiednie oświetlenie. Warto zadbać o to, aby było ono nastrojowe. W tej roli idealnie sprawdzą się świece rozstawione w różnych częściach mieszkania, najlepiej jeśli będą one umieszczone w dekoracyjnych świecznikach. Kolejną propozycją na noworoczną dekorację będzie zakup literek ze sklejki lub papieru, z których możemy stworzyć napis Szczęśliwego Nowego Roku w wersji polskiej lub angielskiej. Najpopularniejszą dekoracją sylwestrową są oczywiście balony. Ich kolor możemy dopasować do aranżacji mieszkania. W ten sposób będą tworzyły sylwestrowy nastrój i jednocześnie pełniły funkcję dekoracyjną.

Dekoracja stołu na Sylwestra: co powinno się znaleźć na sylwestrowym stole?

Jeśli decydujemy się na urządzenie sylwestra w mieszkaniu musimy pamiętać, że to stół będzie najważniejszych elementem tego wieczoru. Przy nim zasiądziemy z bliskimi, to w tym miejscu będzie tocżyła się większość rozmów, dlatego warto zadbać, aby aranżacja stołu nie tylko zachwycała, ale również zachęcała do spędzania przy nim czasu. Po pierwsze musimy zastanowić się czy goście zasiądą wokół stołu czy zdecydujemy się na tzw. szwedzki bufet. Wszystko zależy od liczby gości. Jeśli będzie to mała ilość osób wygodniej będzie usadzić je przy stole, przy dużym gronie znajomych może to być trudne, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie bufet. Tej nocy możemy zamiast jasnego obrusa wybrać ten w ciemnym kolorze lub zastąpić go cekinowych/brokatowych bieżnikiem czy podkładkami. Na nim ustawiamy zastawę i kieliszki w przypadku usadzania gości lub potrawy, jeśli decydujemy się na szwedzki stół. Na stole mogą pojawić się świece, kolorowe serpentyny lub inne dekoracyjne elementy. Ciekawym akcentem będzie zakup serwetek z noworocznym motywem!

Przepisy na kolorowe, sylwestrowe drinki!