Boże Narodzenie niezmiennie kojarzy się ze świątecznymi ozdobami, które tworzą nastój tych świąt. Zazwyczaj decydujemy się na choinkę w salonie lub pokoju dziennym i stroik, zdobiący świąteczny stół. Coraz popularniejsze stają się jednak aranżacje bożonarodzeniowe całego mieszkanania czy domu. Na tego typu dekoracje zdecydowała się właścicielka 160-metrowego mieszkania, w którym mieszka wraz z rodziną. W ciągu roku dom zdobią marynistyczne klimaty, cała rodzina uwielbia żeglować, jednak tuż przed Bożym Narodzeniem ustępują one miejsca świątecznym dekoracjom, które pojawiają się niemal w każdym pomieszczeniu.

Świąteczne dekoracje w kuchni i jadalni!

W domu ważne miejsce pełni biała kuchnia połączona z jadalnią. To tu domownicy najchętniej spędzają czas. Jak mówi sama właścicielka: Kuchnia od A do Z jest mojego projektu. Rozrysowałam sama całą zabudowę i oddałam szkice w ręce zaprzyjaźnionego stolarza. Gotuję w niej od dwóch lat i wszystko mi odpowiada. Bardzo dobrym pomysłem okazało się zaplanowanie wysokich, sięgających aż do sufitu szafek. Ważnym elementem stylowej kuchni są dodatki. W większości są to eleganckie i praktyczne ozdoby z romantyczną nutą w postaci latarenek, lampionów, zdobionych sztućców czy pater.  Na szczególną uwagę zasługują dwa duńskie żyrandole hand-made wiszące nad wyspą. Są one stylowe i praktyczne, a jednocześnie doskonale komponują się z aranżacją całej kuchni. Ważnym elementem świątecznej aranżacji jest  jarzębinowy wianek zawieszony na okapie. Jego kolorystyka idealnie zgrywa się ze świątecznymi akcentami, które zdobią kuchnę w postaci woreczka na grzyby i serwetek z czerwono-białą lamówką (Dekodom.pl). Gospodyni lubi łączyć nowoczesne wnętrza z akcentami z przeszłości, najlepiej z tymi, do których mamy sentyment. Jest to widoczne w aranżacji jadalni. Pojawia się w niej duży drewniany stół zestawiony ze stylowymi krzesłami wyszukanymi w internecie. 

Świąteczna aranżacja sypialni!

Dominującym kolorem w aranżacji domu jest biel. Pojawia się ona również w sypialni, a w roli elementu dekoracyjnego na ścianie za łóżkiem zobaczymy tapetę w jasno-beżowe paski. Drewniane łóżko zostało uzupełnione przez pikowany zagłówek, który został zaprojektowany przez właścicielkę. Jego realizacji podjął się tapicer z sąsiedztwa. Mebel został ubrany w jasną pościel, a na jednobarwnej narzucie pojawił się szary pled z reniferemi. Świąteczny nastrój budują świeczki i ustrojone pachnące świerkowe gałązki na komodzie. Aranżację sypialni gospodyni podsumowała tak: Do wystroju wybieram to, co mi w duszy gra. Nie zawsze podążam za trendami. Wyszukuję rzeczy bliskie sercu. Zima to czas poduch oraz pledów. Na wiosnę zmieniam tkaniny i wracam do motywów marynistycznych.

Aranżacja domu: bożonarodzeniowe ozdoby w roli głównej

Świątecznych dekoracji nie mogło zabraknąć również w salonie, podkreślają one jego eklektyczny charakter. Niedawno odnowione kanapy, które zyskały nowe obicia doskonale komponują się z odrestaurowanym fotelem. Świątecznego charakteru nadają świeczniki, lampiony oraz poduszki i pledy ze świątecznymi motywami. Puchaty koc w renifery pochodzi z Miahome.pl, a świeczniki możemy kupić w Wonderhome.pl. Bożonarodzeniowe ozdoby pojawiły się też w przedpokoju, gdzie od samego wejścia wprowadzają w świąteczny klimat. Barierka z bukowego drewna została ozdobiona igliwem i choinkowymi lampkami. Pojawiły się na niej również świąteczne skarpety, które znalazły nowe miejsce i zamiast kominka zdobią balustradę. Charakterystycznym elementem dekoracyjnym są stare narty dziadka, które przypominają o porze roku. W galerii znajdziecie wszystkie zdjęcia bożonarodzeniowych aranżacji całego domu!