Święta Bożego Narodzenia to czas, który niezmiennie związany jest z dekoracjami, dzięki którym w naszym mieszkaniu zagości świąteczny klimat. Jednym z najważniejszych elementów bożonarodzeniowych jest choinka. Moda na ubieranie zielonego drzewka przywędrowała do nas z Niemiec niecałe dwieście lat temu. Trend ten przyjął się i obecnie jest ważnym symbolem Bożego Narodzenia. Choinki mogę wyglądać bardzo różnie, nie ma jednego sprawdzonego przepisu na ubranie zielonego drzewka. Wszystko zależy od naszych upodobań, jednak warto pamiętać, że choinka powinna pasować do aranżacji całego pomieszczenia, w którym się znajduje.

Tradycyjna choinka zawsze modna!

Choinka ubrana w tradycyjny sposób to ponadczasowa dekoracja świąteczna, która nigdy nie wyjdzie z mody. Czerwień i zieleń to kolory, które królują  podczas Bożego Narodzenia nie tylko w choinkowych ozdobach, ale także w specjalnych naczyniach na świąteczne smakołyki. Zielone drzewko choinkowe ubrane w czerwone ozdoby i błyszczące lampki wygląda imponująco, szczególnie po zmroku. Tworzy w mieszkaniu świąteczną atmosferę i doskonale prezentuje się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. 

Dekoracja świąteczna w białym kolorze!

W nowoczesnych aranżacjach w stylu minimalistycznym lub loftowym króluje biel z towarzyszącą jej zazwyczaj szarością. Kolory te dominują nie tylko w trendach wnętrzarskich, ale również w dekoracjach świątecznych. Wystarczy, że postawimy w salonie lub pokoju dziennym zieloną choinkę i ubierzemy ją w białe ozdoby i mamy gotową świąteczną dekorację, która umili nam zimowe wieczory. Nawet w skromnej stylizacji będzie stroiła wnętrze i wprowadzi świąteczny nastrój.

Święta w stylu skandynawskim: pomysły na dekoracje bożonarodzeniowe

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota i minimalizm, cechy te dotyczą również dodatków, które ograniczamy do niezbędnego minimum. Decydując się na dekoracje w stylu skandynawskim czy holenderskim wystarczy, że w pokoju dziennym postawimy niedużą choinkę w aluminiowym wiaderku. Na drzewku powinny się znaleźć błyszczące lampki w jednym kolorze oraz ozdoby świąteczne, które zdobią, a nie przytłaczają choinkę. Ciekawą formą dekoracji są również wianki na drzwi i stroiki, które możemy swobodnie przestawiać. 

Świąteczna choinka z ludowym motywem w roli głównej!

Do łask powracają dekoracje świąteczne z motywem ludowym. Słomiane ozdoby, bombki z folklorystycznymi grafikami i lampki choinkowe w kolorze czerwieni - tak ubrana choinka to powrót do polskich korzeni, a jednocześnie ciekawa alternatywa dla nowoczesnych choinek. Bombki w kolorze srebra, bieli i czerwieni pasują do motywów ludowych i nadadzą drzewku klasycznej elegancji. Najlepiej jeśli bombki zawiesimy na czerwonych tasiemkach. Czasem warto postarać się, aby choinka wyglądała nieco inaczej, pamiętając przy tym, że powinna komponować się z aranżacją całego wnętrza.