Boże Narodzenie nieodłącznie związane jest ze świątecznymi dekoracjami. To one tworzą niepowtarzalną atmosferę, dlatego coraz częściej pojawiają się w mieszkaniach już na początku grudnia, dzięki temu możemy się cieszyć nimi przez dłuższy czas. Decydując się na świąteczną dekoracje warto pamiętać, aby komponowała się ona z aranżacją naszego mieszkania. Do wyboru mamy ozdoby w różnych kolorach, a od lat niezmiennie króluje złoto!

Dekoracje świąteczne: blask złota w roli głównej!

Świąteczne dekoracje to must have grudniowej aranżacji mieszkania. Oczywiście najpopularniejszym elementem dekoracyjnym bożonarodzeniowym jest choinka. To ona zajmuje najważniejsze miejsce w salonie, a jej stylizacja powinna pasować do aranżacji całego wnętrza. Największą popularnością cieszą się drzewka choinkowe ubrane w kolorystyce czerwieni i złota. Barwy te kojarzone są z tradycją Bożego Narodzenia i od lat królują w dekoracjach świątecznych na całym świecie.

Dekoracje świąteczne: jakie dodatki wybrać?

Złoto wprowadza blask i ciepło do wnętrza, dlatego tak dobrze sprawdza się w świątecznych aranżacjach. Kolor ten możemy łączyć z bielą, czerwienią, srebrem, brązem, zielenią, a nawet fioletem. Choinka udekorowana złotymi bombkami i kolorowymi lampkami doskonale sprawdzi się w klasycznych wnętrzach. Alternatywą dla tradycyjnej choinki będą stroiki, które możemy kupić w sklepach wnętrzarskich lub wykonać własnoręcznie w domu. Świąteczny klimat we wnętrzu tworzą też świece. Najpopularniejsze są te dekoracyjne lub w ozdobnych pojemnikach. Jeśli jednak macie trochę czasu możecie sami na ozdobnym talerzu ustawić kilka świec, przewiązując je tasiemką lub sznurkiem. W ten sposób stworzycie prostą dekorację świąteczną na stół czy komodę. W galerii preznetujemy Wam aż 30 POMYSŁÓW na dekoracje w kolorze złotym!