Zdobiąc dom na Boże Narodzenie nie zapominajmy o dekoracji okna. Nie musi być ona czaso i pracochłonna, a dzięki dobrym pomysłom, uzyskane efekty będą bardzo miłe dla oka.

Dekoracja okna na Boże Narodzenie: kolory świąt

Zabierając się do dekoracji okna na Boże Narodzenie musimy uwzględnić wielkość okna i styl pozostałych ozdób na święta. Pamiętajmy, aby dekoracje okienne nie zasłaniały całej jego powierzchni blokując dopływ światła. Zwróćmy więc uwagę na wielkość dekoracji świątecznych już na etapie ich planowania. Dobrze również, aby kolory dekoracji okna na Boże Narodzenie nawiązywały do barw pozostałych ozdób świątecznych w naszym domu. Klasycznymi kolorami, które doskonale się tu sprawdzą są czerwień, biel, złoto oraz zieleń.

Okna na Boże Narodzenie: dekoracje nieoczywiste

Zwróćmy uwagę, że dekorując okno na Boże Narodzenie możemy wykorzystać zarówno jego szklaną powierzchnię, jak i parapet. Ustawmy na nim świąteczne ozdoby: świece, figurki reniferów, świerk. Szyby możemy przyozdobić papierowymi wycinankami, koronkami, czy okiennymi naklejkami  z motywem świątecznym. Możliwości sa tutaj praktycznie nieograniczone.

W naszej galerii zebraliśmy kilka inspirujących podpowiedzi. Zobacz!