Zielone gałązki świerku w czasie Bożego Narodzenia możemy umieścić w wielu miejscach w domu, nie muszą zdobić wyłącznie choinki. Proponujemy w tym roku postawić na proste ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie, złożone wyłącznie ze świerku i bombek.

Ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie: zieleń świerku i blask bombek

Prostym pomysłem na ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie wykonane ze świerku i bombek to wianek. Wianek możemy powiesić na drzwiach wejściowych do mieszkania lub na ścianie w mieszkaniu. Samodzielne wykonanie tej ozdoby świątecznej nie jest skomplikowane: wystarczy gałązki świerkowe o długości około 15 centymetrów przywiązać drucikiem do wiklinowej obręczy. Na koniec przyczepiamy do świerku bombki - i dekoracja gotowa!

 

Kolejna propozycja świątecznej ozdoby wnętrz na Boże Narodzenie to umieszczenie gałązek świerkowych w wazonie i zawieszenie na nich kilku bombek. Świerk będzie ładnie wyglądał w bezbarwnym szklanym wazonie. Zadbajmy, aby świerkowe gałązki miały zbliżoną długość – wówczas kompozycja będzie spójnie wyglądała.

 

 

 Stroik na Boże Narodzenie to następna inspiracja na piękne ozdoby świąteczne. Stroikiem postawmy na półce, obok telewizora, w sypialni na stoliku, a nawet w łazience. Bardzo prostym sposobem na zrobienie tej ozdoby świątecznej będzie związanie kilku świerkowych gałązek wstążką i ułożenie na nich małych bombek.