Dekorując dom na święta bardzo łatwo ulec pokusie i przystroić dom wszystkimi możliwymi dekoracjami świątecznymi, które nam się podobają. Łatwo wtedy o wrażenie przeładowania i chaos. Dlatego warto już wcześniej przemyśleć, jaki styl dekoracji świątecznych najlepiej podkreśli ten wyjątkowy czas w naszym mieszkaniu.

W GALERII przygotowaliśmy dla Was przegląd tegorocznych dekoracji świątecznych z polskich sklepów - zobaczcie 25 ładnych propozycji!

Jak dobrać dekoracje świąteczne do stylu wnętrza?

Jeśli wnętrze naszego domu jest nowoczesne lub minimalistyczne wybierzmy dekoracje świąteczne proste, szklane, kryształowe, mieniące się swoim naturalnym blaskiem. Pięknie też wyglądają rośliny kojarzące się z Bożym Narodzeniem w  nowoczesnych, przeskalowanych donicach lub wazonach.

Jeśli mamy mieszkanie urządzone w stylu retro dobrze będą wyglądały dekoracje świąteczne białe i w kolorach pastelowych, delikatne - takie, które pamiętamy z dzieciństwa.

Wnętrza rustykalne lubią dekoracje świąteczne wykonane z materiałów naturalnych i różnokolorowe bombki, figurki i wianki. Najcenniejsze dekoracje świąteczne, to te wykonane własnoręcznie.

We wnętrzach w stylu nowoczesnego eko sprawdzą się dekoracje świąteczne z przystrojonych naturalnych gałęzi, wianków i szyszek.

Wnętrza glamour uzupełnią dekoracje świąteczne w kolorach złotych, srebrnych, kryształy – wszystko co się pięknie błyszczy i mieni.


Oświetlenie jako świąteczna dekoracja


Dekorując mieszkanie na święta nie możemy zapomnieć o świecach i lampkach choinkowych rozwieszonych w różnych miejscach w domu. Dzięki nim długie i ciemne wieczory będą przyjemnie rozświetlone, a my będziemy chętnie spędzać w nich czas z rodziną i przyjaciółmi.