18 grudnia. Zaczynamy gotowanie i pieczenie! Pasztet, bigos, trufle? Co kto umie i lubi!

 Tradycyjny bigos świąteczny na Boże Narodzenie

Najlepszy na świecie bigos na czerwonym winie przygotowany w domu.

Fot. materiały prasowe

Boże Narodzenie jest czasem niekonczacego się pysznego jedzenia przy rodzinnym stole. Wigilia słynie z potraw, któtre są bardzo pracochłonne. Na szczęście niektóre przepisy świąteczne pozwalają na przygotowanie potraw tydzień wcześniej. Możemy się nimi zająć już dzisiaj lub w najbliższych dniach.

Niewielu z nas piecze pasztet, gotuje bigos czy przygotowuje trufle czekoladowe w ciągu roku. Właściwie święta są jedyną okazją do nacieszenia się domowymi przysmakami. Czekamy na nie cały rok. Wiadomo też, że przygotowywane w domu  potrawy są zdrowsze, wyjątkowe, przypominją dzieciństwo lub podróże. Boże Narodzenie jest więc idealną okazją do kosztowania domowych specjałów. Po to właśnie dzieliliśmy się przed świętami obowiązkami i tym co kto przygotowuje żeby teraz było na stole więcej przysmaków, wszystkiego po trochu, a przy okazji nie paść ze zmęczenia.

Świąteczne przepisy: pieczemy pasztet

Mało kto z nas piecze pasztet w ciągu roku. Wliczając mielenie mięsa jest to zajęcie naprawdę praco i czasochłonne. Ale skoro mamy teraz przeznaczony na to czas, upieczmy trochę więcej – pasztetem możemy sie wymienić na coś innego z rodziną lub możemy zamrozić i wyjąć kiedy tylko będziemy mieli znowu nań ochotę.

Przepis na pasztet: przepis na tradycyjny pasztet domowy

Przepis na pasztet: delikatny pasztet drobiowy z pistacjami

 Domowy pasztet na Boże Narodzenie

Sprawdzony przepis na pyszny domowy pasztet, na Boże Narodzenie.

Fot. materiały prasowe

Świąteczne przepisy: robimy pyszne trufle czekoladowe

Czekolada jest jedną z tych rzeczy które kojarzą się z przyjemnością. I to nic, że podczas Bożego Narodzenia jest mnóstwo innego, typowo świątecznego jedzenia skoro i tak mamy ochotę na czekoladę! A trufle czekoladowe są wyjątkowym przysmakiem. Niestety potrzebujemy sporo czasu do ich przygotowania. Stąd Boże Narodzenie jest idealną okazją do przygotowania pysznych trufli czekoladowych.

Przepisy z czekoladą: pyszne trufle czekoladowe

Świąteczne przepisy: zaczynamy gotować bigos i postną kapustę

Kiedy jeść bigos jak nie podczas świąt Bożego Narodzenia? Miło jest zaczynać rodzinne biesiadowanie od pysznego, bogatego w różne rodzaje mięsa i wędlin bigosu. Tak naprawdę bigos będzie najlepszy po świętach, czyli wtedy kiedy dołożymy do niego resztki pieczonego mięsa ze świątecznego obiadu, końcówki pieczonego schabu, śliwki suszone. Idealny bigos będzie gotowy na Sylwestra i Nowy Rok. Będzie także kilkukrotnie odgrzany i przemrożony.

Świąteczne specjały: tradycyjny bigos na czerwonym winie

Potrawy wigilijne: przepis na postną kapustę wigilijną

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY