Szukasz pomysłu na prezent świąteczny? A może nie wiesz, co kupić jeśli jesteś zaproszony na parapetówkę, a nie wiesz jak wygląda nowy dom lub mieszkanie? Co będzie dobrym pomysłem na prezent do domu dla koleżanki, która właśnie przeprowadziła się do swojego pierwszego mieszkania, a co dla kogoś, kogo znamy tylko z pracy i zupełnie nic nie wiemy o jego mieszkaniu?

Pomysł na prezent do domu dla przyjaciółki

Jeśli wybieramy się z pierwszą wizytą do przyjaciółki która właśnie przeprowadziła się do swojego pierwszego mieszkania albo chcemy jej kupić prezent swiąteczny do domu, wówczas pomysłów na prezent jest dużo. Dobrze się znamy i zazwyczaj domyślamy się co będzie pasowało. Mogą to być rzeczy  charakterystyczne, jak poduszki z modnymi motywami, futrzane narzuty, filiżanki, świeczniki i lampiony czy kolorowe pojemniki na przyprawy kuchenne.

Pomysł na prezent do domu, o którym nic nie wiemy

Co kupić jeśli idziemy do kogoś pierwszy raz i nie wiemy co będzie pasowało do jego domu? Wtedy przyda się pomysł na prezent neutralny, pasujący do wnętrz nowoczesnych i klasycznych.  Najlepiej jeśli będzie coś co przydaje się w każdym domu czyli ładne kieliszki do wina, gładkie, proste filiżanki, wazon w neutralnym kolorze, karafki na ocet i wino, dzbanek do zaparzania herbaty czy klasyczny ekspresik do kawy.