Zaproś światło do wnętrza: okna i drzwi tarasowe. Powiększamy przestrzeń domu

 Duże okna i drzwi tarasowe: MS więcej niż OKNA

Współczesna architektura eliminuje zbędne bariery. Dążymy do tego, by pomiędzy wnętrzem domu a jego naturalnym otoczeniem wykreować płynne przejście. W osiągnięciu tego efektu pomagają duże okna i drzwi tarasowe, dzięki którym możemy uzyskać ciekawy wygląd zarówno elewacji, jak i pomieszczeń.

Duże powierzchnie przeszkleń, poza zapewnieniem efektownego wyglądu bryły budynku, pozwalają na wypełnienie wnętrz naturalnym światłem. Poza tym, dają domownikom możliwość częstszego obcowania z naturą. Przez drzwi tarasowe i duże okna do wnętrza domu wchodzi ogród, stając się tłem codziennego życia mieszkańców.

Duże okna i drzwi tarasowe: moda na przejrzystość

Przeszklenia sprawiają, że elewacja budynku nabiera nowoczesnego, przejrzystego charakteru. Ponadto, dzięki nim bryła budynku staje się optycznie „lżejsza” i  elegancka. Firma MS więcej niż OKNA posiada potencjał produkcyjny, który pozwala na wykonywanie stolarki w imponujących rozmiarach i różnorodnych kształtach. Duże okna i drzwi tarasowe pozwalają cieszyć się urokami otaczającego domu ogrodu, w ciepłe dni sprawiają, że taras staje się dodatkową przestrzenią dzienną. Przeszklenia w salonie sprawiają, że przyroda jest obecna na co dzień w naszym domowym życiu, możemy doceniać uroki każdej pory roku. Z reguły duże przeszklenie tarasowe odgrywa główną rolę w aranżacji strefy dziennej. Zamawiając te największe i najważniejsze okna, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wielkość, lecz również sposób ich otwierania, materiał, z jakiego wykonane są profile.

 Duże okna i drzwi tarasowe: MS więcej niż OKNA

- Nowoczesne systemy okienne są produkowane na wymiar do konkretnego budynku. Z ich wykorzystaniem można zastąpić tradycyjną ścianę, ścianą szkła. Dodatkowo, w pomieszczeniu, w którym planujemy wyjście na taras, ta „ściana szkła” możne się otwierać dzięki zastosowaniu drzwi podnoszono-przesuwnych. Mimo wielkogabarytowej konstrukcji (skrzydło może mieć trzy metry szerokości i ważyć nawet 300 kg), drzwi, dzięki specjalnym mechanizmom okuciowym, zapewniają komfortową i bezpieczną obsługę - wyjaśnia Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA.

Estetyka w parze z praktycznym zastosowaniem

Nie jest tajemnicą, że naturalne światło pozytywnie oddziałuje na nasze samopoczucie i zwiększa komfort użytkowania budynku. Z tego względu duże okna i drzwi tarasowe stosowane są często w salonie, gdzie spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu i podejmujemy gości. Ale czy przy takich rozwiązaniach liczy się wyłącznie wygląd wnętrza? Nie!

- Dodatkowym atutem stosowania dużych przeszkleń jest możliwość wykorzystania części energii słonecznej do ogrzewania pomieszczenia i otwarcie domu na ogród. Taka konfiguracja pozwala również na sprytne poszerzenie przestrzeni życiowej o taras lub werandę, które stanowią swoisty pomost pomiędzy wnętrzem a otaczającą go naturą - mówi Artur Głuszcz.

 Duże okna i drzwi tarasowe: MS więcej niż OKNA

Ciepło we wnętrzach

Wielkoformatowe przeszklenia przepuszczają dużą ilość promieniowania słonecznego. Chcąc uzyskać ciepłe i komfortowe wnętrza, często zapominamy, że latem łatwo doprowadzić do sytuacji, gdy je zbytnio nagrzejemy. A przecież koszty chłodzenia pomieszczeń przewyższają czasem koszty ich ogrzewania! Wówczas warto skorzystać z osłon okiennych (np. rolet, najlepiej zewnętrznych), które również znajdują się w szerokiej ofercie firmy MS więcej niż OKNA.

 Duże okna i drzwi tarasowe: MS więcej niż OKNA
Ocena: 4

POLECANE ARTYKUŁY