Balkon lub taras – to miejsca, które latem stają się jadalnią, salonem do przyjmowania gości, oazą spokoju, miejscem zabawy dla dzieci. Aby miło było w nim przebywać konieczne jest odpowiednie wyposażenie. W tym celu wybraliśmy stylowe i wygodne meble, które ciekawie zaaranżują Twój ogród.

Drewniane meble ogrodowe

Meble ogrodowe wykonane z drewna są ładne i wytrzymałe, zazwyczaj o prostych formach. Ładnie się starzeją i są zawsze modne, w połączeniu z wikliną wyglądają bardzo ciekawie i gustownie. Drewno doskonale prezentują się na tle innych naturalnych materiałów, jak kamień i ceramika, oraz neutralnych barw. Lekkości dodaje mu sąsiedztwo bieli.

Plecione meble ogrodowe

To rodzaj mebli ogrodowych, który komfortowo dopasowuje się do ciała. Są one delikatne i dlatego trzeba chronić je przed deszczem i ostrym słońcem. Splot przyciąga wzrok, zestawiamy go z jednobarwnymi gładkimi powierzchniami. Meblom romantyzmu dodadzą: len, bawełna i nowoczesny metal.

Aluminiowe i plastikowe meble ogrodowe

Obie wersje mebli są lekkie i stworzone na balkon. Aluminowe meble ogrodowe są wyjątkowo lekkie i bardziej trwałe niż plastikowe, dodatkowo nie wymagają konserwacji. Modne jest łaczenie aluminowych nóżek i szklanego blatu to połączenie styl ciepłego i zimnego. Aluminium często pojawia się w meblach ogrodowych w nowoczsnym wydaniu. Plastikowe meble ogrodowe są wygodne do przenoszenie, to ich podstawowa zaleta, która jest ważna dla posiadaczy balkonów. Są tanie, choć mało stabilne.

Rattanowe meble ogrodowe

Moda na rattan to jeden z najważniejszych trendów mebli ogrodowych – dotyczy i wnętrza domu, i jego otoczenia. Rattan jest mile widziany w każdym dodatku mebli ogrodowych: osłonka rattanowa na kwiaty, fotel na biegunach są  najładniejsze właśnie w rattanowym wzornictwie.

Zobacz naszą bogatą GALERIĘ - znajdziesz tam meble ogrodowe w każdym stylu!