Czym upiększyć balkon, żeby nie był podobny do tego u sąsiada, a stał się Twoją przytulną, inspirującą, po prostu zadbaną oazą spokoju? Balkon i taras - to najprzyjemniejsze miejsca w ciepły majowy dzień, a także w ciepłe wieczory lata. Balkon będzie uprzyjemniał Twoje życie, tylko wtedy, gdy włożysz trochę serca, wysiłku i pomysłu w ciekawe aranżacje balkonu.

Aranżacje balkonu: pomysły na dodatki

Piękno w aranżacji balkonu stanowią dodatki. Dekoracje potrafią czynić cuda: odnowiona donica, ciekawy stolik, stylowe krzesełko - sprawiają, że wiosenną porą kawa najlepiej smakuje właśnie na balkonie. Czym dekorować balkon i jak osiągnąć efekt stylowych aranżacji balkonu? Same kwiaty to za mało. Balkon jest miejscem, w którym możesz w szeroki sposób zaprezentować swoje pomysły, inspiracje, inwencje twórcze. Balkon zazwyczaj nie potrzebuje kosztownego remontu jak Twoje mieszkanie, ale otwarta przestrzeń daje wiele pomysłów. Lampiony, kolorowe poduszki, czy wiszące kwietniki sprawiają, że poczujesz się jak w swoim własnym, małym raju.

Aranżacje balkonu: donice, kosze, konewki, skrzynki

Na balkonie najważniejsze są kwiaty, to one stanowią główną ozdobę. Ale uwaga - znajdź pomysł na ceramikę oraz sposoby jej wykorzystania - np. posadzenie w niej kwiatków. To tak na prawdę daje najważniejszy efekt. Możesz odejść od standardowych pomysłów i posadzić kwiaty w konewce, blaszanym wiadrze, czy wiklinowym koszu. Ważne też, gdzie je postawisz, możliwości jest wiele - na przykład: pomysłowy kwietnik na ścianie, donica podłużna na parapecie, na posadce przy balustradzie. Pomysły na ustawienie donic są niezliczone.

Aranżacje balkonu: stolik, krzesła, meble

Delikatne meble balkonowe, otoczone surfiniami, to aranżacje balkonu w iście sielskim klimacie. Wzornictwo mebli do ogrodu i na balkon bardzo się zmieniło. Proste, drewniane krzesła i stoły to już jedna z wielu opcji. Oryginalny kolor, wzory i pomysły ogrodowej kolekcji mebli, sprawiają, że aranżacje balkonu są jedyne w swoim rodzaju. Można wybrać pomiędzy niewymagającymi konserwacji tworzywami sztucznymi a naturalnym ciepłem drewna. Albo zdecydować się na metalowy stolik, z ciekawymi nóżkami, o niezwykłej barwie: zdecydowanej lub klasycznej; niebieski, czerwony lub po prostu biały. Balkon będzie przytulnym azylem, gdy dodatkowo meble meble ogrodowe ozdobisz barwnymi tekstyliami. Zdobądź się na kreatywne pomysły, połącz wiele wzorów lub zachowaj prostotę i użyj tylko jednego deseniu. Poduszki pozwolą na dostosowanie wyglądu i komfortu siedzenia na dworze do swoich potrzeb. Ich kolory i wzory pomogą stworzyć zupełnie nową atmosferę w aranżacji balkonu.

Aranżacje balkonu: świece, lampiony, oświetlenie

W aranżacji balkonu od pewnego czasu nie może zabraknąć oświetlenia, to ono dopełnia, a nawet tworzy klimat. Ciekawe lampiony sprawiają , że letnie wieczory stają się magiczne. Dla osób lubiących ciepły, klimatyczny styl w aranżacji balkonu koniecznie muszą znaleźć się świece. Postaw kilka świec, np. w szklanej misie czy w mini szklarni – dla odmiany. Odrobina blasku dodanego przy pomocy dodatkowych oświetleń, sprawi, że aranżacja balkonu, będzie idealnym miejscem na spotkania z przyjaciółmi. Wybierając oświetlenie balkonu pomyśl o wykorzystaniu tego zasilanego energią wiatrową lub słoneczną.