Trendy 2016: tarasowe trendy na wiosnę!

Drewno, rattan i ceramika to najpopularniejsze i najchętniej stosowane materiały na tarasie. Ale myli się ten, kto sądzi, że w przestrzeni tej królują one niepodzielnie. Do ich grona od jakiegoś czasu z coraz większym sukcesem dołącza bowiem beton. Materiał ten, przez niektórych okrzyknięty must have wyposażenia wnętrz poprzedniego sezonu, szturmem zdobywa tarasy, balkony i ogrody jako świetny budulec nowoczesnych aranżacji.

Betonowe płyty tarasowe Solid Cube Modern Line
Betonowe płyty tarasowe Multi Modern Line
betonowa płyta tarasowa Modern Line Style, Cube, ecoSold
betonowa płyta tarasowa Modern Line, Cube Style, ława Harmony
betonowa płyta tarasowa Modern Line Cube

Beton to materiał idealny do wykorzystania na tarasie. Jego rosnące powodzenie to efekt między innymi popularyzowania się nowoczesnej architektury – swoistego środowiska naturalnego tego materiału. Ale to nie wszystko. Beton staje się coraz modniejszy także dzięki swojej uniwersalnej kolorystyce oraz wyglądowi: z jednej strony surowemu, a z drugiej pozwalającemu na przeróżne kombinacje i połączenia. Uniwersalność zastosowań betonu, świetne współgranie z roślinnością oraz różnymi materiałami, np. drewnem, filcem, metalem czy szkłem to klucz do jego sukcesu.

Trendy 2016: beton na tarasie

Beton na tarasie można wykorzystać w różny sposób. Po pierwsze jako materiał na okładziny ścienne czy podłogowe. Betonowe płyty doskonale nadają się do kreowania różnorodnych wzorów nawierzchni: prostych – będących wyjątkowym tłem lub wpisujących się w minimalistyczne aranżacje – oraz dynamicznych, paradoksalnie łączących dwie sprzeczności: prostotę i porządek z jednej strony oraz niebanalny, wyróżniający wzór z drugiej. Betonowe płyty dobrze prezentują się samodzielnie oraz w towarzystwie roślinności (kwiaty, trawy) czy innych materiałów (kamienie, drewno).

Trendy 2016: betonowe donice

Beton jest materiałem sprawdzającym się także jako budulec donic. Betonowe pojemniki na roślinność to wybór naprawdę na czasie. Na tarasie mogą być one wykorzystane zarówno jako element wiodący aranżacji, jak i detal typowo dekoracyjny. Występujące w wielu rozmiarach i kolorach betonu donice pozwolą na dokładne dopasowanie ich do potrzeb aranżacji  czy samej roślinności. Ustawiane pojedynczo – jako wyróżniający się element – lub w zestawieniach (ograniczniki z powodzeniem zastąpią np. balustradę na tarasie) nadadzą każdemu tarasowi indywidualnego i nowoczesnego sznytu. Donice z betonu mają przewagę nad innymi: można je stosować na zewnątrz bez obawy o utratę pierwotnych właściwości pod wpływem działania warunków atmosferycznych, nie trzeba ich zabezpieczać na zimę (są mrozoodporne), a ciężar betonu zapewnia im stabilność w różnych warunkach pogodowych.

Trendy 2016: betonowe meble na taras

Betonowe meble tarasowe to modna alternatywa dla tych tradycyjnych i najczęściej stosowanych (z drewna, rattanu, tworzyw sztucznych). Podobnie jak donice mogą stać się dominantą nowoczesnych balkonów czy tarasów i stanowić ich jedyne wyposażenie lub po prostu  być efektownym dodatkiem. Betonowe meble bardzo dobrze sprawdzą się na tarasach w stylu minimalistycznym, nieprzegadanym. Brak rozpraszających uwagę różnorodnych dodatków pozwoli na wyeksponowanie betonu i nadanie mu dekoracyjnej roli. Należy jednak pamiętać, że wbrew powszechnie panującej opinii aranżacje nowoczesne to nie jedyne miejsce dla mebli z betonu. Krzesło, stół, ławka czy element sześcienny z tego materiału świetnie sprawdzą się jako wyróżniający się dodatek także wśród innego – tradycyjnego tarasowego wyposażenia.

Trendy 2016: czego nie wiesz o betonie?

Beton jest trendy, ale to nie wszystko. Ten modny materiał jest również bardzo praktyczny: odporny na działanie warunków atmosferycznych, mrozoodporny, stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości. W połączeniu z wyjątkowym wyglądem, możliwościami projektowymi oraz uniwersalnością zastosowania jest świetnym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy mamy ochotę na stworzenie na tarasie przestrzeni niebanalnej i użytecznej jednocześnie.

Więcej o produktach MODERN LINE

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY