Sztuka projektowania ogrodów: jakie są zalety kostki brukowej?

 Kostka brukowa w aranżacji ogrodów

Kostka brukowa w aranżacji ogrodów.

Fot. materiały prasowe

Kostka brukowa to doskonały materiał na nawierzchnie ogrodowe. Oprócz wersji klasycznej może imitować stary bruk lub być częścią najbardziej nowoczesnych aranżacji.

Nawierzchnie z kostki brukowej są estetyczne i trwałe, dostępne w wielu kolorach, kształtach i wykończeniach. Łatwo je układać i demontować. Szczeliny pomiędzy poszczególnymi elementami ułatwiają odprowadzanie wody.

Okręgi i łuki z kostki brukowej w ogrodzie

Z kostki brukowej można łatwo ułożyć okręgi i łuki. Taka nawierzchnia sprawdzi się więc podczas modelowania dekoracyjnych linii zamykających ścieżki ogrodowe, budowania obrzeży rabat, półokrągłych schodów itp. Z jakimi materiałami komponuje się kostka brukowa? Przede wszystkim o oczywiście z zielenią, a także z cegłą i drewnem. Jeśli zdecydujemy się na kostkę pokrytą perłowym wykończeniem, będzie pięknie odbijać światło.

Impregnacja i czyszczenie kostki brukowej

Należy pamiętać o jednym Kostkę brukową tak jak inne nawierzchnie trzeba impregnować. Na niezaipregnowanej będzie osadzać się nalot, mchy, porosty, grzyby. Kostkę impregnujemy pokrywając warstwę licową odpowiednim środkiem hydrofobizującym (zmniejszającym nasiąkliwość).

Ocena: 0
Tekst: EK Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY