Z nastaniem lata, gdy większość życia rodzinnego i towarzyskiego przenosi się na świeże powietrze, taras (lub balkon) staje się idealnym miejscem spotkań i wakacyjnego relaksu. Warto urządzić go tak, by był trwały i praktyczny, a jednocześnie stylowy. Ten ostatni punkt zapewniają odpowiednio dobrane meble na taras.

Stylowe meble ogrodowe: dopasowane do każdego stylu

Pierwszym krokiem w aranżacji przestrzeni na tarasie lub balkonie powinno być wybranie stylu, w którym będziemy chcieli ją urządzić – wtedy dobranie do niego odpowiednich mebli będzie o wiele łatwiejszym zadaniem. W stylu romantycznym doskonale sprawdzą się stylizowane meble ogrodowe – żeliwne, nawiązujące do stylu angielskiego lub plecione, w pastelowych kolorach. Styl minimalistyczny wymaga bardziej surowych mebli na taras – metalowych lub aluminiowych, aczkolwiek odpowiednio dobrane meble drewniane również zdadzą egzamin. Jeśli chcesz mieć balkon w stylu śródziemnomorskim, wybierz meble ogrodowe wyplatane z trawy morskiej lub rattanu. Meble w tym stylu, podobnie jak meble nadające się do stylu romantycznego, lubią towarzystwo wszelkiego rodzaju poduszek i pledów z naturalnych materiałów. Bardzo modnym i tanim wyjściem są meble ogrodowe zrobione z odnowionych palet, na topie jest również całkowite rezygnowanie z mebli w ich tradycyjnej formie – zamiast banalnych krzeseł czy ławy, można zdecydować się na plecione pufy lub wielkie sakwy do leżenia.

Stylowe meble na taras: estetyczne, a zarazem praktyczne

Wybierając meble ogrodowe, należy także wziąć pod uwagę ich praktyczność. Jeśli twój taras czy balkon jest silnie nasłoneczniony, wybierz meble ogrodowe aluminiowe, metalowe lub odpowiednio zabezpieczone meble drewniane. Z kolei meble z niezabezpieczonej wikliny na otwartym słońcu to zdecydowanie zły pomysł. Materiał ten nie lubi także deszczu i wilgoci. Dobrym wyjściem jest natomiast technorattan – materiał przyjazny środowisku i komfortowy, również ze względu na swoją odporność na warunki pogodowe, zarówno duże promieniowanie UV, wilgoć i wysokie temperatury latem, jak i niskie temperatury zimą.