Sezon truskawek, a co za tym idzie, łubianek można uznać za rozpoczęty! Jeśli po truskawkowym boomie nie wiecie co zrobic z pozostałymi po nich łubiankami, pokażemy Wam jak w prosty sposób je wykorzystać.

Skrzynka na kwiaty z ŁUBIANKI: przygotuj materiały

Do zrobienia niezwykle stylowej skrzynki balkonowej na kwiaty z łubianki potrzebne będą:

1. Łubianka,

2. Papier ścierny,

3. Farba akrylowa (może być biała),

4. Nożyczki,

5. Serwetka ozdobna,

6. Klej do decoupage,

7. Pędzle.

Skrzynka na kwiaty z ŁUBIANKI: ZRÓB TO SAM

KROK 1

Na wstępie łubiankę musimy oczyścić z zanieczyszczeń i ziemi oraz wygładzić tak, by łatwo było rozprowadzać farbę pędzlem. Papier ścierny będzie do tego najodpowiedniejszy. Delikatnie oczyszczamy powierzchnię z wszelkich odstających drasek drewna. Po oczyszczeniu powierzchni malujemy łubiankę farbą akrylową (np. białą - będzie wówczas nawiązywałado stylu skandynawskiego). Sklejka dość dobrze wchłania farbę, dlatego najlepiej pomalować jej powierzchnię dwukrotnie.

KROK 2

W tym czasie kiedy łubianka schnie, przygotowujemy wzór z serwetki. Zaczynamy od rozwarstwienia serwetki, pozostawiając tylko jedną warstwę z nadrukiem. Wycinamy wybrany wzór z serwetki.

KROK 3

Kolejnym etapem jest przyklejenie wzoru. Tu bądźmy spontaniczni, im więcej chaotycznego postępowania tym lepszy efekt. Staramy się również by wewnętrzna strona łubianki również miała jakiś wzorek. Na koniec powierzchnię łubianki możemy zabezpieczyć lakierem.

KROK 4

Po wyschnięciu lakieru zabezpieczającego, łubiankę możemy wyłożyć od środka grubą folią (np. z grubego worka na śmieci), uważając przy tym by nie wystawała ponad wysokość łubianki. Wstawiamy kilka równej wysokości doniczek z roślinami. Łubiankową skrzynkę balkonową montujemy wzdłuż barierki jak klasyczną skrzynke balkonową. Gotowe!