Pomysłowe nawierzchnie na taras i do ogrodu: czas wyjść poza schematy!

Kwadratowe i prostokątne nawierzchnie o różnych rozmiarach są chętnie wybierane na taras i do ogrodu. Warto jednak nieco wyjść poza schematy, tym bardziej że nowoczesne projekty przyjmują intrygujące formy oraz ciekawe wzory. Nietypowe, wyróżniające się betonowe płyty to znakomite rozwiązanie dla osób, które cenią kreatywne pomysły.

Efektowne nawierzchnie z płyt betonowych
Efektowne nawierzchnie z płyt betonowych
Efektowne nawierzchnie z płyt betonowych
Efektowne nawierzchnie z płyt betonowych
Efektowne nawierzchnie z płyt betonowych

Każde niekonwencjonalne i nieszablonowe wyjście poza schemat sprzyja większej kreatywności, a także przekonywaniu się do nowych idei. Czemu więc nie podążać tą drogą, aranżując strefę wokół domu? Wśród nietypowych płyt betonowych na szczególną uwagę zasługują te, które dzięki swoim kształtom, kolorom czy powierzchniom dają duże pole do popisu. Doskonale odzwierciedlają to produkty z kolekcji Modern Line.

Bogactwo wzorów

Już sama nazwa betonowej płyty Multi wskazuje na bogactwo możliwości. Na pierwszy rzut oka nie różni się od innych betonowych produktów nawierzchniowych. To prostokątna wielkoformatowa płyta o wymiarach 100x80 cm. O jej wyjątkowości świadczy jednak to, co jest wpisane w typową dla betonowych nawierzchni formę, a mianowicie trójdzielność. Jej cięcia uformowane są w taki sposób, że kształt elementu odbierany jest nie jako prostokąt, ale trapez. A stąd już prosta droga do różnorodnych aranżacji nawierzchni.

 Modern Line - płyta Multi

Geometryczny wzór na posadzce - płyta Multi

Fot. materiały prasowe Modern Line

Dzięki czterem kolorom i możliwości łączenia ich w obrębie jednego produktu Multi pozwala na tworzenie przeróżnych wzorów. Można zaprojektować nawierzchnie zarówno o prostym, minimalistycznym, jak i dynamicznym charakterze. Ale to nie wszystko: trójdzielna konstrukcja płyty umożliwia kreowanie wielu kombinacji wzorów, a to – nawet w przypadku zastosowania jednego koloru – pozwala na uzyskanie ciekawych efektów.

Nawierzchnia w dobrym stylu

Stworzenie wyjątkowej płyty tarasowej może dotyczyć również jej struktury. Tak dzieje się w przypadku płyty Modern Line Style. Wyróżnia się ona ryflowaną powierzchnią, przez co stanowi świetną alternatywę dla podłużnych betonowych desek tarasowych. Style pozwala na stworzenie posadzki jednocześnie nowoczesnej i eleganckiej. Dzięki niej nawet minimalistyczne realizacje stają się efektowne i pomysłowe.

Nowoczesność w stylu eko

W nowoczesnych ogrodach doskonale sprawdza się udany duet dobrego designu oraz zasad ekologii. Prostokątna płyta ecoSolid, zaprojektowana w duchu minimalistycznym, została uzupełniona o specjalne wypustki, które na jednolitej i zwartej nawierzchni betonowej tworzą wolne przestrzenie. Obsadzenie szczelin roślinnością, uzupełnienie ich grysem lub innymi materiałami pozwala na swobodny przepływ wody do gleby. Dzięki temu zyskuje się nie tylko efektowny wzór nawierzchni, lecz także pełną integrację z otoczeniem.

 Płyty tarasowe Modern Line

Płyta Slim, ecoSolid, Box Regular i donica Regular

Fot. materiały prasowe Modern Line

W przypadku płyty ecoSolid wart uwagi jest nie tylko jej proekologiczny projekt, ale również inny aspekt – niezwykła prostota, a co za tym idzie, uniwersalne zastosowanie produktu. Płytę można wykorzystać w różnych rolach: w ogrodzie, na patio czy na podjeździe.

Designerski mix

Płyty z kolekcji Modern Line mają jedną ważną zaletę: modułowość. Ich wymiary i kolorystyka są do siebie dopasowane w taki sposób, że można je łączyć ze sobą, a także z betonowymi meblami Modern Line bez konieczności docinania. To wszystko sprawia, że tworzenie wzorów nawierzchniowych przypomina zabawę klockami lub puzzlami. Beton świetnie wygląda też w połączeniu z różnymi materiałami, które albo go ocieplają, albo podkreślają jego surowe piękno. Wszystko to razem daje jeszcze więcej nietypowych możliwości aranżacyjnych.

Więcej informacji o płytach znajdziesz na: www.modernline.info.pl

Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk Sp z o.o.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Modern Line

POLECANE ARTYKUŁY