Stwórz idealną jadalnię pod gołym niebem. Prostą, ale i niebanalną, ładną - jednak niepospolitą. Przedstawiamy projekt jadalni na tarasie, które stanie się magicznym miejscem dla Twojej rodziny. Stwórz na swoim tarasie miejsce niezapomnienie. Jeśli zadbasz dodatkowo o klimat i magię tarasu, Twoja rodzina i znajomi poczują się jak w prestiżowej restauracji.

Lato, to czas, kiedy z posiłkiem bardzo chętnie przenosimy się na świeże powietrze - czyli na taras. Żadna potrawa nie smakuje tak dobrze, jak pod gołym niebem. Powietrze wzmaga nasz apetyt, tym bardziej jeśli miejsce-jadalnia jest klimatyczna i ładna. Uaktywnij swoją fantazję, spryt i pomysłowość, aby jadalnia przeniosła się na taras. Na pewno nie pożałujesz tej decyzji.

Jadalnia na tarasie: ładne i praktyczne aranżacje

Co trzeba zrobić, aby jadalnia na tarasie była praktyczna, ładna i nie wymagała dużego wkładu? To proste zadanie. Wbrew pozorom nie wymaga dużych wydatków i skomplikowanych aranżacji. Tutaj nie potrzebujesz kanap, puf, stolików. Najpopularniejsza i najatrakcyjniejsza jest naturalna, prosta, wiejska aranżacja ogrodu i tarasu. Wnosi dużo swobody, zapomnienia i atmosferę luzu w naszą wypoczynkową przestrzeń. W aranżacji ogrodu dobrze i komfortowo powinni czuć się wszyscy domownicy, duzi i mali - to podstawowa myśl przewodnia w urządzaniu jadalni na tarasowej przestrzeni.

Dobieranie mebli w jadalni na tarasie

Meble na tarasie zachowaj w podobnym stylu, co stylizacja całego ogród. Proponujemy drewniane meble, np. w modnym skandynawskim stylu. Stół i krzesła mogą być wykonane ze szczotkowanego białego drewna, dodadzą one romantyzmu i sielskości. Zamontowane na podłodze latarenki dyskretnie oświetlą i nadadzą wyjątkowy klimat tarasu. Lekkości całej kompozycji jadalni na tarasie dodadzą tkaniny, powiewające na wietrze. Stół nakryty obrusem z motywem kraty czy letnich maków, to miły akcent jadalni. Nowym pomysłem będą barwne przypinki do obrusu, które ochronią przed nagłymi podmuchami wiatru. Świeżości i swojskości zawsze nadaje rozkładany parasol, tworzy on atmosferę sielankowości, niczym biesiadowania podczas pikniku rodzinnego. Do tego możesz postawić wiklinową skrzynką na stole, w której schowasz sztuczce i serwetki kącik z ziołami, umieszczony gdzieś blisko kuchni dopełni lekki styl tarasu. Zioła w lakierowanych, kolorowych doniczkach, bańkach, wiaderkach są idealnym elementem dekoracyjnym jadalni w ogrodzie. Nie zapomnij, że soczyste barwne dodatki są zawsze ramą całego dzieła. My proponujemy turkusowe i fioletowe akcenty kolorystyczne. Kolorowe poduszki luźno leżące na schodach lub drewnianych deskach są prostym i doskonałym pomysłem na dodatkowe miejsca siedzące, bez dodatkowych mebli i kosztów. Tworzą one miłe miejsce na poranną weekendowa kawę, czy wieczorne pogawędki w klimacie gwiazd. A więc prostota, funkcjonalność i magia – to cechy, które powinny dominować w jadalni stworzonej na tarasie.

Roślinność również powinna być w charakterze domu. Możesz stworzyć ogród w klimacie wiejskiej chaty, który będzie nostalgicznym powrotem we wspomnienia z dziecinnych lat. Zainspiruj się typową polską roślinnością, aby stworzyć rodzaj ludowej prostoty, która jest urokliwa i bliska każdemu z nas. Proponujemy wsadzenie wysokiego klonu, płonących pelargonii, czy klasycznych rumianków.

Jadalnia na tarasie: wideo