Ponadczasowość prostoty i subtelnej gry przenikających się kolorów daje zawsze wrażenie projektowej celowości i luksusu. Dysponując przestronnym, najlepiej deskowanym tarasem na podeście możemy zaszczepić w jego aranżacji nutkę nowojorskiego sznytu o ponadczasowej klasie.

Nowoczesna aranżacja tarasu: monochromatyczne barwy

Oszczędność detalu rekompensujmy zawsze jakością wykonania. Zestaw mebli ogrodowych dla dwojga na poranną kawę na świeżym powietrzu winien być wygodny, ale prosty. Beżowe tkaniny obiciowe futurystycznych foteli na taras podkreślają nowoczesną formę mebli ogrodowych. Jednocześnie fotele na tyle absorbują przestrzeń, że towarzyszący im stolik kawowy winien być lekki i najlepiej z industrialnego surowca (metalu) w stylistyce świetności czeskiego designu lat ’60. Chłód beżu i metalu tej purystycznej kompozycji ocieplą drewniany podest, sąsiadująca z tarasem pergola na pnącza i / lub wykończeniowa cegła na zewnętrznej ścianie elewacji. W tak wysublimowanym otoczeniu wszelkie serwowane napoje należałoby podawać w niezwykle onirycznych i intrygujących szklankach i kieliszkach z barwionego szkła kolorem palonej sieny i umbry. Diabeł tkwi w szczególe (i ubiera się u Prady).

Nowoczesna aranżacja tarasu: Jaśnie Pani Awangarda

Nieoczywiste rozwiązania są zawsze niezwykle atrakcyjne w aranzacji tarasu. Kominek na tarasie jest już sprawą absolutnie wykonalną, choć wywodzącą się z nurtu myśli awangardowej. W dobie coraz większej popularności biokominków, przestawiamy je jak zwykłe meble. Stąd też pomysł na ogrzanie się jego ciepłem w czasie porannej kawy na tarasie już w pierwszych dniach wiosny. Czemu nie!

Nowoczesna aranżacja tarasu: intrygujące faktury

Oryginalne siedziska i pufy to propozycja dla wolnych duchów, którzy uwielbiają się przemieszczać i szukają pomysłów na efektowne meble ogrodowe. Oprócz oczywistej dekoracyjnej funkcji designerskich siedzisk z wyplatanych materiałów, dają one niezwykłą swobodę interpretacji każdemu z potencjalnych użytkowników. Można na nich siedzieć, leżeć, przycupnąć lub wykorzystać jako podnóżek. Wrażenie niczym nie ograniczonej kreatywności powinna towarzyszyć nam każdego poranka, już przy pierwszej, inspirującej do aktywności przez cały dzień filiżance kawy.

Nowoczesna aranżacja tarasu: szlachetne materiały

Chcąc urządzić nasz taras nowocześnie, w światowym guście, na bok odrzucić musimy pragmatyzm i przesadną funkcjonalność w doborze przedmiotów i faktur do wykończenia tarasu. Ciepłe, salonowe poduchy z drapowanego i pikowanego aksamitu, jedwabne narzuty i szklane stoliki to detale, które wprowadzą do naszej aranżacji tarasu nonszalancję i szczyptę luksusu. Warto - choćby i dla jednego sezonu, za to z nowojorskim lookiem!