Taras zaaranżowany przez projektantów pracowni Loft Szczecin mieści się przed domem w stylu loft, w Szczecinie. Mieszcząca się tu niegdyś stuletnia kużnia, zmieniła się w piękny, jasny loft, w którym zamieszkał sam właściciel pracowni.

Niezwykła metamorfoza tarasu: z historią

Przed druga wojną światową, budynek- oprócz mieszczącej się w nim kużni- służył także sezonowym pracownikom, którzy pracowali w sadzie otaczającym obiekt. W momencie zakupu obiekt był w dramatycznym stanie i nie nadawł się do użytkowania. Obok domu, znajduje się zamknięte patio, które jest odgrodzone od sąsiadującej stolarnii ceglaną ścianą. To właśnie tu zaaranżowano taras wypoczynkowy. Głównym założeniem było stworzenie dużej, otwartej, świetlistej przestrzeni. Ściany na patio zostały pokryte naturalnym tynkiem oraz pomalowane farbą w białym kolorze. Mur oodzielający działkę pozostawiono w jego pierwotnej wersji- czerwona cegła świetnie prezentuje się w towarzystwie roślinności.

Niezwykła metamorfoza tarasu: odczarowany ogród

Na tarasie znalazło się miejsce do spożywania posiłków, a także strefa, która może służyć do uprawy roślin. Dzięki obecności drewnianej konsoli, można wygodnie przesadzać kwiaty. W projekcie postawiono na bielone, drewniane deski oraz białe ściany- jako baza. Na odcinku przy samej ścianie z cegły, pozostawiono jednak wnękę z dostępem do ziemi, w której można swobodnie sadzić kwiaty. Subtelna biel, w połączeniu z roślinnością- ocieplającą surowość czerwonej cegły, oraz glinianymi donicami- dała wyjątkowy efekt przytulnego zakątka. Dzięki jasnym kolorom ścian na patio- taras jest jasny a także niezwykle przestronny. Projektantom udało się stworzyć piękny, skandynawski taras- nie do poznania! Zobacz niezwykłą metamorfozę tarasu: autorstwa pracowni Loft Szczecin.

Autor projektu: www.loft-kolasinski.com

Zobacz wnętrza loftu: galeria zdjęć