Każdy balkon i taras rządzi się swoimi prawami. Jego kształt i wielkość determinuje całość aranżacji i jej możliwości.

Najmodniejsze stoliki na balkon i taras: małe jest... kreatywne

Niewielkie balkony w bloku są prawdziwą kopalnią pomysłów dla kreatywnych, w myśl zasady, że im trudniej tym ciekawiej. Niewielkie stoliki - drewniane lub metalowe "krzyżaki", cylindryczne walce z tworzyw sztucznych oraz wszelkie kwadratowe i półokrągłe blaty, są zawsze najlepszą alternatywą dla skromnej powierzchni niewielkiego balkonu.

Najmodniejsze stoliki na balkon i taras: tarasowy rozmach

Po przeciwnej stronie występują rozległe połacie tarasu, gdzie najczęściej o meblach ogrodowych myślimy już z rozmachem i kompleksowo. Harmonijne stylistycznie sofy i fotele ogrodowe wymagają równie świadomie dobranego stolika. Im większy taras, tym więcej możliwości w doborze jego kształtu i funkcji. Tak jak w przypadku stolika z kolekcji Lisbon (House & More), którego blat podzielono na niezależne części. Ich wysokość w każdej chwili dostosować możemy do bieżącej potrzeby. Innym, bardzo praktycznym rozwiązaniem dla stołu zakładającego więcej niż dwóch użytkowników, jest ruchomy, okrągły środek stołu. Dzięki temu prostemu zabiegowi dostęp do posiłków i potraw staje się wygodny i łatwy dla wszystkich gości, niezależnie od miejsca jakie zajmują przy stole.

Najmodniejsze stoliki na balkon i taras: trwałość i styl

Kolejne kryterium to oczywiście materiał, z którego jest wykonany stolik. Dostępne juz powszechnie, stylizowane na rattan plecionki z tworzyw sztucznych, czynią nasze meble niezwykle trwałymi i łatwymi w pielęgnacji. Przy tym zachowują wszelkie walory rattanowego uroku i sznytu. Warto stawiać na klasyczne rozwiązania w meblach na balkon i taras, aby móc przez lata korzystać z wciąż nie "opatrzonych", stylowych i efektownych mebli ogrodowych.