Ogród i taras to najprzyjemniejsze miejsca na wiosenno-letni wypoczynek. Gustownie urządzony ogród i aranżacja tarasu z wiklinowa kanapą, wygodnym fotelem, małym i stylowym stolikiem to wymarzona kącik na relaks. Wypoczynek wśród kwiatów, zieleni, na świeżym powietrzu będzie miły tylko wtedy, gdy wybierzesz wygodne i ładne meble ogrodowe. Zobacz, jakie znaleźliśmy propozycje ciekawych mebli ogrodowych i aranżacji tarasów: zdjęcia w galerii.

Meble ogrodowe: wybierz swój styl

Ogród i taras to rodzaj zielonego salon, tylko w lepszym wydaniu, bo pod gołym niebem, z widokiem na gwiazdy i słońce. Jeśli aranżujesz swój ogród i taras, zaplanuj kupienie naprawdę wygodnych i ładnych mebli ogrodowych. Twój kwiatowy zakątek będzie wtedy świetnym źródłem radości i miejscem wyciszenia. Na ładnie urządzonym tarasie z przyjemnością przyjmiesz swoich gości w lipcowe popołudnie, goszcząc ich na ratanowej sofie. Wybierając meble ogrodowe, zastanów się jaki lubisz styl. Aranżacja tarasu to harmonijne połączenie wykończenia, mebli, dodatków, oświetlenia i oczywiście roślin w pojemnikach. Kupując meble ogrodowezastanów się jaki styl preferujesz, co wolisz bardziej: rattan, metal, aluminium czy może drewno? Istotne jest dobranie materiałów, stylu i kolorystyki, tak aby podnieść estetykę ogrodu i tarasu. Rattan to już tradycyjna wersja mebli ogrodowych, standard, który jest propozycją wyposażenia ogrodu na każdą kieszeń. Ostatnim krzykiem mody są meble ogrodowe z technorattanu. Technorattan to materiał przyjazny środowisku, wszystkie elementy mebli poddają się całkowitemu recyklingowi. Jest to materiał komfortowy, również ze względu na odporność na warunki pogodowe, zarówno duże promieniowanie UV, wilgoć, wysokie temperatury latem, a niskie zimą. Wysoką jakość mebli ogrodowych tworzą materiały, z których są wykonane. Meble ogrodowe powinny być lekkie, dobrze powlekane rattanem, wikliną lub innym materiałem. Białe meble ogrodowe – to też świetna propozycja do romantycznej aranżacji tarasu. Delikatne, białe mebelki, elegancki leżak i dwuosobowa sofa, to wersja dla romantycznego ogrodu. Jeśli chcesz poczuć prawdziwy komfort na tarasie, rodem z salonu Twojego domu, spraw sobie ekskluzywny zestaw mebli ogrodowych: minimum kanapa plus dwa fotele - wykonane z lekkich i dobrych materiałów. Czasami warto wymieszać nieco style mebli ogrodowych - zestawienia nowoczesnych pomysłów z tradycyjnym stylem, ciepłego rattanu z surowym metalem, są dobrym i bezpiecznym połączeniem.

Meble ogrodowe i aranżacja tarasu: ważne dodatki

Kształty, linie tworzą pomysł na meble ogrodowe. Drewniany barek ogrodowy, aluminiowy stolik, ze szklanym blatem, ławka ogrodowa w ciekawym pastelowym kolorze, beztroski hamak ze stelażem lub bez, elegancki i wygodny leżak wykonany z drewna sosnowego – to ważne dodatki, które umilają czas, a jednocześnie tworzą nietypową przestrzeń Twojego ogrodu i uatrakcyjniają aranżację tarasu. Ciekawym pomysłem jest również wyeksponowanie miejsca dla Twoich mebli ogrodowych, tworząc typowy dla ogrodu podest, parawan lub po prostu mocując parasol, z drewnianą konstrukcją. Do mebli ogrodowych dopasuj dodatki, rzucając na nie poduszki o ciekawym wzornictwie i kolorach, stawiając obok donice. Pamiętaj, ze również w ogrodzie możesz eksperymentować ze sowimi pomysłami i umiejętnościami. Pomysłem może być pomalowanie krzesła w indiańskie wzory, lub motyle na stoliku kawowym. Obudź swoją kreatywność również w ogrodzie, a Twój wypoczynek będzie nie tylko komfortowy, ale i barwny.