Z uwagi na dość kapryśne lato "po polsku", każdy ciepły dzień warto wykorzystać na spędzanie miło czasu na świeżym powietrzu. Będąc szczęśliwymi posiadaczami kawałka podwórka, ładnego tarasu bądź całego ogrodu - spektrum możliwości nam się w oczywisty sposób poszerza. Jak dobierać meble ogrodowe i tarasowe, by bez przeszkód i wygodnie móc się cieszyć ciepłymi promykami słońca i zielenią przyrody?

Meble ogrodowe 2014: zacząć można najprościej...

...czyli od tego, co mamy pod ręką. Chcąc zaprosić bliskich na pyszne ciasto z owocami pod chmurką, wystarczy wystawić na dwór klasyczny, lekki stół drewniany i stare drewniane krzesła, które zalegają nam na strychu. Te egzemplarze, które nie nadają się już do ekspozycji w pokoju lub salonie, warto poddać własnoręcznej renowacji i odświeżeniu. Upewniwszy się, że ich konstrukcja jest stabilna (nie mają podłamanej nogi ani oparcia - w przeciwnym razie dokręcamy zabezpieczenie lub podklejamy mebel klejem do drewna) możemy delikatnie je zmatowić i pomalować na wybrany kolor ochronna farbą do drewna. Zaimpregnuje je ona przed niespodziewanym deszczem, a różne kolory podkreślą eklektyczny charakter zbiorowiska różnych, przypadkowych krzeseł w naszej kompozycji. Dodatkowo nasze krzesła wzbogaćmy kwietnymi siedziskami, stół przykryjmy kwietnym materiałem i miejsce na popołudniowa szarlotkę pod jabłonką gotowe!

Meble ogrodowe 2014: nowoczesne & wytrzymałe

Do niedawna najbardziej odpowiednimi meblami ogrodowymi „z górnej półki” wydawały się meble rattanowe bądź wykonane z liści bananowca. Współcześnie produkowane meble techno-rattanowe, wykonywane z poliuretanowej plecionki na konstrukcji aluminiowej, są znacznie odporniejszą wersją klasycznej wikliny i rattanu, o praktycznie niezniszczalnych właściwościach. Dodatkowym ich atutem jest prosta, nowoczesna linia, którą dostosować możemy zarówno do ogrodów stylistycznie klasycznych, jak i ultra nowoczesnych tarasów w stylu kalifornijskim.

Meble ogrodowe 2014: drewno & metal

Popularne w ubiegłych dekadach składane, metalowe meble ogrodowe swoim uniwersalizmem wkroczyły w nowe czasy. Nasze zamiłowanie do przeszłości i traktowanie starych przedmiotów z sentymentem może przyczynić się do przedłużenia życia tych funkcjonalnych krzeseł i stolików ogrodowych. Warto zadbać o właściwe ich zabezpieczenie farbą antykorozyjną i schludny wygląd. Później zaś fantazja może nas ponieść na całego: możemy przemalować metalowe elementy na wyróżniający się kolor względem drewna siedziska, lub pokryć całość krzesła jednolitą farbą. Krzesełka mogą być różnokolorowe bądź pomalowane „do kompletu”. Piękne czerwienie i soczyste zielenie to ponadczasowe kolory dla metalowych mebli ogrodowych. Niezwykle stylowe i ponadczasowe wpisują się w stylistykę klasycznych ogródków różanych jak i rozległych tarasów z zejściem na ogród.