Balkony zaczęły pełnić funkcję mini ogrodów. Zobaczymy na nich iglaki, zioła, warzywa i oczywiście kwiaty. To one sprawiają, że balkon nabiera barw i staje się ciekawym miejscem idealnym do odpoczynku.

Urządzamy balkon: kiedy najlepiej sadzić kwiaty na balkonie?

Kwiecień to pierwszy miesiąc, w którym zazwyczaj rozpoczynamy sadzenie pierwszych kwiatów na balkonie. Jeśli zdecydujemy się ozdobić taras kwiatami powinniśmy wybierać odmiany, które są odporne na wahania temperatur. W końcu w kwietniu jednego dnia możemy mieć 20, a kolejnego 5 stopni Celsjusza, dlatego powinniśmy wybierać przede wszystkim odpowiednie rośliny. Idealnie sprawdzają się bratki, pięknie się prezentują i możemy z nich tworzyć dowolne kompozycje kolorystyczne. W maju możemy sadzić również pelargonie, surfinie, fuksje i begonie. Kwiaty te cieszą się niezmienną popularnością z racji tego, że kwitną przez cały sezon aż do pierwszych przymrozków.

Zobacz polecane przez nas nasiona i doniczki:

Zobacz też: Jak sadzić bratki w doniczce?

Czy nadszedł już czas, by sadzić rośliny na balkonie? A może lepiej poczekać i rozpocząć prace balkonowe dopiero w maju? Dominik Strzelec, który prowadzi na TTV Odlotowy ogród, twierdzi, że lepiej nie czekać, bo potem może być już za późno: Teraz w sprzedaży są już takie rośliny, które naprawdę fajnie sobie radzą z tymi nagłymi spadkami temperatur i nie jest to dla nich dużą trudnością. Zapoznajcie się z poradami eksperta:

Dzień Dobry TVN/x-news