Nadchodzą coraz cieplejsze i dłuższe dni. Aż chce się spędzać czas na powietrzu. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tarasu, zadbajmy o to, by był przedłużeniem salonu, ale w zdecydowanie luźniejszym charakterze. Musimy przede wszystkim określić jaki styl tarasu będzie pasował do naszego domu. Jeśli lubimy styl nowoczesny, i tak mamy urządzony dom, postawmy na meble geometryczne z ekorattanu. Jeśli natomiast lubimy styl romantyczny i taki też jest dom, taras urządźmy ozdobnymi meblami żeliwnymi lub rattanowymi. Uniwersalne są meble drewniane, w zależności od kształtu będą pasowały do każdego stylu. Najważniejsze, żeby nasz taras był przemyślany i zadbany, pasował do otoczenia, a my żebyśmy chcieli spędzać na nim każdą wolną letnią chwilę i sami i z przyjaciółmi.

Jak urządzić taras, by był wygodny?

Taras, by cieszył, powinien być przede wszystkim wygodny. Ładny oczywiście też, ale dobrze by był urządzony tak, żeby nie wymagał ciągłego porządkowania czy układania.  Meble powinny być z materiału odpornego na deszcz – jak zmokną to trudno, przecież wyschną i nic im nie będzie. Narzędzia ogrodnicze, zapasowe pledy czy poduchy, z których często korzystamy mogą być schowane w ładnej szafie przystosowanej do ustawienia na tarasie czy balkonie, a podręczny zielnik możemy zgrupować na stylowej etażerce. Zadbajmy również o oświetlenie i osłonę przed słońcem – parasol lub markizę. Porządny taras nie istnieje bez ustawionego w pobliżu grilla. Sprawdźmy bardzo dokładnie, gdzie będzie najlepsze miejsce, by uniknąć dymu przy stole.

Jak urządzić taras by był ładny?

Jeśli już ustalimy jak powinien być zorganizowany nasz taras, możemy zająć się estetyką, bo przecież taras to przedłużenie mieszkania. Dlatego dobrze by było, by kolorystyka była spójna z resztą mieszkania. Wszystko ma swoje znaczenie, wybór roślin, tkanin i właśnie  kolorystyki. Jeśli elewacja budynku utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce, dach na przykład jest antracytowy, meble i tkaniny powinny być gładkie i proste. Do tego ozdobne, zielone, nie koniecznie kwitnące  rośliny, w prostych, nowoczesnych i przeskalowanych donicach. W stylu nowoczesnym to donice mogą być kolorowe, ale nie rośliny.
Jeśli natomiast dom jest w stylu tradycyjnym, postawmy na dekoracyjne krzesła i stół żeliwne lub drewniane, poduchy i materace z wzorem kwiatowym. Pasują tutaj tradycyjne, terakotowe donice, a w nich, kolorowe i kwitnące przez całe lato kwiaty.  
Nie zapominajmy o oświetleniu naszego letniego salonu. Możemy korzystać z kinkietów zamontowanych na elewacji, ale znacznie przyjemniejsze na tarasie jest światło świec w lampionach, lub oświetlenie w formie małych lampionów zasilane bateriami słonecznymi.