Jak ozdobić doniczkę: wideo zrób to sam! Podpowiadamy jak DOBRZE pomalować doniczkę

 Doniczki: pomysły na ozdobienie doniczki

Pomysły na doniczki

Fot. Konrad Kalbarczyk

Zastanawiasz się, jak ozdobić, pomalować doniczkę i nie wiesz jak do tego się zabrać? Brakuje Ci pomysłów, nie wiesz jaka farbą pomalować doniczkę i jaki kolor dobrać do jej zdobienia? Zobacz nasze WIDEO. Pomożemy Ci stworzyć taką doniczkę, która będzie małym dziełem, a innych zainspiruje do stworzenia własnej stylowej doniczki.

Doniczka to najważniejszy dodatek, który aranżuje otwartą przestrzeń na oknie czy parapecie. Wiosna to świetny czas na odnowy, zmiany, metamorfozy. Podpowiadamy, jak starej doniczce dodać nowego blasku. Zobacz z nami, jak pomalować doniczkę, by fantazyjnie odnowić element dekoracyjny Twojego domu i ogrodu.

DONICZKA: jak pomalować doniczkę?

Budzące do życia słoneczniki, wielokrotne lakierowanie, matowienie, uzyskiwanie efektu pękającej powierzchni – sposoby na pomalowanie doniczki i stworzenie stylowej doniczki są bardzo różne. Szeroka gama kolorów pozwala na różnorodne kombinacje barw. Modne doniczki to nie tylko te błyszczące, zupełnie nowe, o klasycznym kształcie, kolorze i zdobieniu. Białe aranżacje są modne również w pomysłach na doniczkę. Ponadczasowa biel doniczki musi mieć coś jeszcze – ciekawe zdobienie. Fantazyjne wzory, delikatne motywy, zdecydowane kontrastowe wypełnienia sprawią, że pomalowane doniczki urzekną swoją różnorodnością i stylowością. Aby wywołać efekt spękania warstwy potrzebne będą dwa, kontrastowe kolory farb. W pierwszej kolejności malujemy doniczkę farbą akrylową na taki kolor, jaki sobie przygotowaliśmy. Pomalowanie przedmiotu farbą jest niezbędnym podkładem pod lakier pękający. Kiedy pomalowana doniczka wyschnie pokrywamy ją lakierem pękającym – koniecznie suchym pędzlem. Jeśli chcemy otrzymać efekt mocno spękanej farby, po wyschnięciu lakieru powinniśmy pomalować doniczkę drugą warstwą o innej barwie, która sprawi, że lakier zacznie pękać odsłaniając bruzdy wypełnione spodnią farbą. Następnie pokrywamy doniczkę bezbarwnym lakierem akrylowym. Po wyschnięciu, aby otrzymać lepszy efekt, możemy polakierować donicę raz jeszcze.

ZDJĘCIA: ładne i tanie ozdobne donice >>>

Pomysły na dekoracyjne doniczki

Zastanawiając się, jak pomalować doniczkę, pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu. Do pomalowania doniczki są nam potrzebne: farby (najlepszą farbą, która sprawdza się przy malowaniu donic, jest emalia akrylowa), dwa lakiery - akrylowy i bezbarwny, klej i pędzel. Potrzebne będą minimum cztery pędzle – jeden do farby, jeśli kolorów będziemy kłaść więcej niż jeden – do każdego koloru oddzielny, drugi do lakieru, który powoduje starzenie się warstw, trzeci do bezbarwnego lakieru i czwarty do kleju, najlepsze będą tradycyjne pędzle płaskie 5 mm.

Malowanie doniczki z efektem spękań: wideo

 

Dekoracyjne doniczki: galeria zdjęć

Roślina doniczkowa w naczyniu ze szkła
camera

Oryginalne osłonki na kwiaty doniczkowe GALERIA

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Wiktoria Dróżka Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY