HYDROBOX to nowość na polskim rynku - rewolucyjny produkt do pielęgnacji i nawadniania roślin. Produkt ułatwia prawidłowe nawadnianie i pielęgnację roślin w domu, na balkonie i w ogrodzie. HYDROBOX jest szczególnie polecany do upraw roślin w pojemnikach różnej wielkości – można go multiplikować, występuje także w postaci maty.

HYDROBOX: zalety

HYDROBOX ułatwia pielęgnację roślin w domu i ogrodzie. Dzięki swoim właściwościom zapewnia:

  • optymalny poziom nawodnienia każdej roślinie,
  • poprawia rozwój systemu korzeniowego,
  • dba o prawidłowy turgor roślin,
  • zwiększa liczbę przyjętych sadzonek,
  • poprawia wybarwienie i ulistnienie roślin.

Nadaje się on do większości roślin doniczkowych, roślin ogrodowych, ziół i krzewów. Jest to tzw. magazyn wody, który gromadzi wodę z podlewania lub opadów i stopniowo ją uwalnia. HYDROBOX wystarczy umieścić na spodzie doniczki z otworami odpływowymi i bezpośrednio na nim posadzić roślinę. W popularnych na balkonach i tarasach skrzynkach, świetnie sprawdzi się większa mata HYDROBOX. HYDROBOX można bez obaw stosować do ziół i roślin jadalnych, takich jak pomidory czy truskawki. Jest szczególnie pomocny przy uprawie popularnych roślin balkonowych, takich jak: aksamitki czy pelargonie. Rośliny posadzone z nowym produktem HYDROBOX, rosnące w nasłonecznionych miejscach, są odporne na wystąpienie stresu wodnego, mają bogatsze ubarwienie i ulistnienie oraz dobrze rozwinięty system korzeniowy.

Jak działa HYDROBOX? Czy jest to innowacyjny sposób zarządzania wodą?

HYDROBOX powstał dzięki pracy polskich naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest to wyjątkowo pomocne rozwiązanie dla zapracowanych, ale też dla osób mniej wprawnych w uprawie roślin lub początkujących. HYDROBOX przyda się także osobom często podróżującym. Dzięki jego działaniu rośliny mają zapewnione wyjątkowo stabilne warunki. Kwiaty, zioła czy krzewy lepiej rozwijają się oraz są w lepszej kondycji niż te uprawiane tradycyjnie. HYDROBOX składa się z włókniny, która ściąga wodę z gleby do jego wnętrza, wewnętrznego szkieletu zapewniającego przestrzeń dla pęczniejącego superabsorbentu (związek, który zatrzymuje wodę, jednocześnie ograniczając jej parowanie). 1 gram granulek absorbentu jest w stanie zatrzymać w sobie aż 300 gramów wody! Zmagazynowana w nich woda jest stopniowo, w miarę potrzeby, pobierana przez roślinę. HYDROBOX działa efektywnie nawet do 3 lat, zmniejszając zużycie wody i nawozów nawet o 50%! Tym samym pozwala ograniczyć podlewanie i zwiększa ilość przyjmujących się sadzonek.

Zalety innowacyjnego produktu HYDROBOX:

•    HYDROBOX – może pracować efektywnie przez kilka sezonów, nawet do 3 lat.
•    Dzięki systemowi HYDROBOX roślina pobiera dokładnie tyle wody ile potrzebuje.
•    HYDROBOX jest bezpieczny dla zdrowia.
•    HYDROBOX można bezpiecznie wyjąć z gleby i umieścić w innym miejscu. Można też  stosować go na skarpach i stokach.

Magazyn „M jak mieszkanie” przyznał znak jakości REKOMENDACJĘ 2016 dla produktu nawadniającego Hydrobox, który ułatwia pielęgnację roślin doniczkowych, balkonowych, a także roślin w ogrodzie.
Więcej na stronie: hydrobox.pl