Huśtawka ogrodowa: 10 ciekawych pomysłów na huśtawkę do ogrodu, na taras i balkon!

Huśtawka ogrodowa sprawia frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przedstawiamy pomysły na huśtawkę na balkon, taras lub do ogrodu. Jak dobrać huśtawkę na taras, by pasowała do mebli? Jak znaleźć na nią miejsce, by móc z niej bezpiecznie korzystać? Czy huśtawka ogrodowa zawsze musi wyglądać tak samo? Zainspiruj się naszymi propozycjami huśtawek ogrodowych i na taras!

Huśtawka ogrodowa
Huśtawka ogrodowa
Huśtawka ogrodowa
Huśtawka ogrodowa
Huśtawka ogrodowa

Ładna pogoda nastraja do częstszego przebywania na świeżym powietrzu. Energetyczne poranki ze śniadaniem na balkonie i leniwe popołudnia z kawą na tarasie są szczególnie miłe w atrakcyjnie zaaranżowanym otoczeniu. Jak uatrakcyjnić spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w domowym otoczeniu? Huśtawka ogrodowa jest odpowiedzią! Ciekawe huśtawki na balkon i do ogrodu to dekoracja, design i wygoda w jednym! Spraw sobie niekłamaną przyjemność w tym roku i zainwestuj w ciekawą huśtawkę.

Przeczytaj także: Altana ogrodowa zawsze na czasie. Jak wykorzystać altanę w aranżacji ogrodu>>

Huśtawka na taras - jak są zamontować samodzielnie

Nic tak nie poprawi humoru i nie rozładuje całodziennego zmęczenia jak leniwe i mięciutkie bujanie się na huśtawce. Najwygodniej zaś doświadczać tego na wypielęgnowanym tarasie, o zachodzie słońca. Prawda, że bosko? Montaż jednoosobowej huśtawki na taras (z mocnego materiału, na grubych linach) nie stanowi współcześnie aż takiego problemu. Jeśli taras nie jest zadaszony, producenci oferują samonośne stojaki, które odpowiednio wyprofilowane stanowią doskonały „wieszak” dla naszej huśtawki. Jeśli nad tarasem rozpościera się romantyczna pergola z litego drewna, wmontowana w lico muru – huśtawkę dowolnie montujemy na jednym z jej przęseł. Pamiętać jedynie należy, aby mocowanie odsunąć w bezpiecznej odległości od okna lub drzwi tarasowych, by swobodnie, bez obaw i ścisku móc cieszyć się błogim bujaniem.

Zobacz też: Pawilon i namiot ogrodowy: jaki kupić? Wybieramy namioty i pawilony do ogrodu>>

Huśtawka ogrodowa w formie ławki: vintage & recycling

Niezwykle popularne na amerykańskich gankach drewnianych domów rolniczego Południa huśtawka w formie drewnianej ławki zawieszonej na łańcuchach, nabiera nowego znaczenia w dobie mody na recycling i klimaty vintage. Przerobienie drewnianej ławki na huśtawkę wcale nie jest trudne, a montaż mocowań w murze czy w konstrukcji solidnej pergoli możliwy dzięki dostępnym w marketach budowlanych hakom i mocowaniom.

Innym wyjściem jest wersja ławki – huśtawki z drewnianych palet. Zbicie z tego modnego surowca prostej, prostokątnej ławy z oparciem i podłokietnikami, zajmie nam jedno popołudnie. Dowolne zaś jej wykończenie (bielona lub bejcowana pod kolor drewna na tarasie lub mebli ogrodowych) uczyni z paletowej huśtawki nie tylko praktyczne siedzisko, ale i atrakcyjną, zintegrowaną dekorację naszego tarasu. Wymoszczenie huśtawki miękkimi poduchami sprawi, że wieczorne biesiadowanie stanie się niezwykle klimatyczne. Tego typu huśtawki sprzyjają również zwierzeniom i ważnym, rodzinnym rozmowom. Popytajcie znajomych - większość posiadaczy ławko-huśtawek z pewnością potwierdzi naszą tezę!

Zobacz także: Ładna aranżacja tarasu. Pomysły na taras w różnych stylach - INSPIRACJE, ZDJĘCIA, GALERIE>>

Hamak tradycyjny: już nie tylko w ogrodzie

Hamaki są niezastąpione w majowe sjesty i poobiednie drzemki na świeżym powietrzu. Co zrobić jeśli nie posiadamy rozległego ogrodu lub mocnego starodrzewu na podwórku? Ponieważ potrzeba jest matką wynalazków, producenci znaleźli odpowiedź również i na tą zagwozdkę. Podobnie jak w przypadku jednoosobowych huśtawek, tak i w tym zagadnieniu dostępne są samonośne stelaże, które wraz z hamakiem ustawić możemy dowolnie: w ogrodzie bądź na tarasie. Przestawiajmy hamak tak jak lubimy, w zależności od nastroju, pogody czy celu. Nie ogranicza nas już konkretna para drzew i stała lokalizacja na ogrodzie. Popołudniową drzemkę uciąć możemy sobie z dala od zgiełku domu, zaś wieczorem hamak stanowić może dodatkowe miejsce dla gości zaproszonych na grilla. Możliwości jest wiele. Korzystajmy w pełni z tych krótkich chwil na wypoczynek i i relaks z przyjaciółmi, umilajmy sobie wiosenne i letnie wieczory – huśtawki i hamaki gwarantują powrót do dziecięcej beztroski i błogiego rozkoszowania się prostą przyjemnością jaką jest... huśtanie :)

Polecamy: Donice na taras, doniczki na balkon, kompozycje kwiatowe w donicach - INSPIRACJE I PORADY>>

Huśtawka na taras: miękko ponad ziemią

Dla marzycielek i niespokojnych duchów propozycją będzie designerska wersja huśtawki. Prosta, hamakowa konstrukcja huśtawki ogrodowej na linach, z wygodnym oparciem z płótna, to wersja dla osób energetycznych, które nawet podczas odpoczynku pozostają w ruchu. Zawieszona na drewnianej pergoli nad tarasem, bądź na niezależnym, stabilnym stelażu da prawdziwą frajdę zarówno młodszym jak i całkiem dorosłym użytkownikom. Wersja "kokonowa" bujawki (Cocoon) na niezależnym stelażu to propozycja z kolei dla spokojniejszych osób, szukających przede wszystkim swojego miejsca na relaks po całym dniu, gdzie można wygodnie zapaść się w miękką poduchę siedziska i delikatnym bujaniem rozwiać zbędne stresy.

Dla miłośników klasyki na tarasie i w ogrodzie fenomenalnym odkryciem będzie huśtawka z rattanu. Rozwiązanie idealne w swej prostocie - "przeproszenie się" z ułatwiającą życie techniką przy zachowaniu klasycznego wzornictwa i materiałów. Meble z rattanu i surowców naturalnych o klasycznej formie można od teraz użytkować w nowoczesny i niezwykle komfortowy sposób, dostosowany do potrzeb.

Zobacz też: Niezwykła metamorfoza tarasu na zamkniętym patio ZDJĘCIA>>

Huśtawka na balkon: błogo i wygodnie

Jeśli jesteś miłośnikiem błogiego leżakowania z książką na tarasie w stylu lunge, wprost stworzoną dla Ciebie będzie stylizowana huśtawka ogrodowa z techno-rattanu w kolorze ecru, w szarym wykończeniu. Neutralność jej kolorystyki pozwoli na wkomponowanie jej w większość stylistyk, choć rekomendowana jest do ogrodów nowoczesnych i prostych. Dzięki praktycznemu, stopniowanemu daszkowi możesz bez podnoszenia się z huśtawki dawkować ilość słońca bądź osłaniać się od wiatru. Trwałość plecionki poliuretanowej, z której wykonano podstawę mebla gwarantuje wygodną i szybką pielęgnację mebla oraz jego niezwykłą odporność na zmienne warunki pogodowe.

Huśtawki ogrodowe, hamaki, meble na taras - GALERIE ZDJĘĆ

Wisząca huśtawka w biało-szarym salonie
camera

Huśtawka, hamak, fotel hamakowy, fotel wiszący: relaks w domu, na tarasie, w ogrodzie

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Andrzej Szandomirski, Thinkstockphotos.com, Materiały prasowe Dutchhouse HKliving, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY