Zbliżająca się wielkimi krokami majówka nastraja do częstszego przebywania na świeżym powietrzu. Energetyczne poranki ze śniadaniem na balkonie i leniwe popołudnia z kawą na tarasie są szczególnie miłe w atrakcyjnie zaaranżowanym otoczeniu. Jak uatrakcyjnić spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w domowym otoczeniu? Huśtawka jest odpowiedzią!

Huśtawka na tarasie: smak dziecięcych chwil

Nic tak nie poprawi humoru i nie rozładuje całodziennego zmęczenia jak leniwe i mięciutkie bujanie się na huśtawce. Najwygodniej zaś doświadczać tego na wypielęgnowanym tarasie, o zachodzie słońca. Prawda, że bosko? Montaż jednoosobowej huśtawki tarasowej (z mocnego materiału, na grubych linach) nie stanowi współcześnie aż takiego problemu. Jeśli taras nie jest zadaszony, producenci oferują samonośne stojaki, które odpowiednio wyprofilowane stanowią doskonały „wieszak” dla naszej huśtawki. Jeśli nad tarasem rozpościera się romantyczna pergola z litego drewna, wmontowana w lico muru – huśtawkę dowolnie montujemy na jednym z jej przęseł. Pamiętać jedynie należy, aby mocowanie odsunąć w bezpiecznej odległości od okna lub drzwi tarasowych, by swobodnie, bez obaw i ścisku móc cieszyć się błogim bujaniem.

Huśtawka ławkowa: vintage & recycling

Niezwykle popularne na amerykańskich gankach drewnianych domów rolniczego Południa huśtawka w formie drewnianej ławki zawieszonej na łańcuchach, nabiera nowego znaczenia w dobie mody na recycling i klimaty vintage. Przerobienie drewnianej ławki na huśtawkę wcale nie jest trudne, a montaż mocowań w murze czy w konstrukcji solidnej pergoli możliwy dzięki dostępnym w marketach budowlanych hakom i mocowaniom. Innym wyjściem jest wersja ławki – huśtawki z drewnianych palet. Zbicie z tego modnego surowca prostej, prostokątnej ławy z oparciem i podłokietnikami, zajmie nam jedno popołudnie. Dowolne zaś jej wykończenie (bielona lub bejcowana pod kolor drewna na tarasie lub mebli ogrodowych) uczyni z paletowej huśtawki nie tylko praktyczne siedzisko, ale i atrakcyjną, zintegrowaną dekorację naszego tarasu. Wymoszczenie huśtawki miękkimi poduchami sprawi, że wieczorne biesiadowanie stanie się niezwykle klimatyczne. Tego typu huśtawki sprzyjają również zwierzeniom i ważnym, rodzinnym rozmowom. Popytajcie znajomych - większość posiadaczy ławko-huśtawek z pewnością potwierdzi naszą tezę!

Hamak tradycyjny: już nie tylko w ogrodzie

Hamaki są niezastąpione w majowe sjesty i poobiednie drzemki na świeżym powietrzu. Co zrobić jeśli nie posiadamy rozległego ogrodu lub mocnego starodrzewu na podwórku? Ponieważ potrzeba jest matką wynalazków, producenci znaleźli odpowiedź również i na tą zagwozdkę. Podobnie jak w przypadku jednoosobowych huśtawek, tak i w tym zagadnieniu dostępne są samonośne stelaże, które wraz z hamakiem ustawić możemy dowolnie: w ogrodzie bądź na tarasie. Przestawiajmy hamak tak jak lubimy, w zależności od nastroju, pogody czy celu. Nie ogranicza nas już konkretna para drzew i stała lokalizacja na ogrodzie. Popołudniową drzemkę uciąć możemy sobie z dala od zgiełku domu, zaś wieczorem hamak stanowić może dodatkowe miejsce dla gości zaproszonych na grilla. Możliwości jest wiele. Korzystajmy w pełni z tych krótkich chwil na wypoczynek i i relaks z przyjaciółmi, umilajmy sobie wiosenne i letnie wieczory – huśtawki i hamaki gwarantują powrót do dziecięcej beztroski i błogiego rozkoszowania się prostą przyjemnością jaką jest... huśtanie :)