Drewniane tarasy: doskonałe materiały na taras z zejściem do ogrodu

Drewno na tarasie to jedno z najlepszych rozwiązań - drewniane tarasy budzą skojarzenia z bliskością natury, harmonią i ciepłem. Drewniana podłoga na tarasie odpowiednio konserwowana przetrwa latami i z wiekiem może wyglądać coraz lepiej. Drewniany taras zawsze będzie prezentował się klasycznie i bardzo stylowo.

Drewniany taras i basen
Białe ogrodzenie drewniane - jak dekoracja
Ogrodzenie bambusowe
Kolorowe ogrodzenie domu
taras drewniany zdjęcia

Drewno jest niezwykle uniwersalnym materiałem – zastosowanie go na tarasie pozwoli na urządzenie tego miejsca w dowolnym stylu, od shabby chic do surowego minimalizmu. Drewniany taras zawsze będzie wyglądał na przytulny i nigdy się nie znudzi, a wypoczynek na nim będzie samą przyjemnością. Drewniana podłoga na tarasie wymaga jednak odpowiedniej konserwacji, wtedy posłuży nam przez długi czas. W galerii zdjęć przedstawiamy 15 inspiracji na drewniane tarasy.

Drewniany taras: na co zwrócić uwagę

Na drewnianym tarasie warto zdecydować się na kontynuację, bądź zbliżoną kolorystykę podłogi do tej, którą mamy we wnętrzu. Będzie to sprawiało wrażenie przenikania się przestrzeni i w cieplejszych miesiącach, przy otwartych drzwiach uzyskamy wrażenie o wiele większego, jasnego pomieszczenia. Podłoga tarasu powinna być wykonana z odpowiednio przygotowanego drewna – zaimpregnowanego i pomalowanego. O drewno na tarasie należy również dbać stosując do tego specjalnie przeznaczone preparaty, wtedy mamy gwarancję, że podłoga przetrwa wiele lat. Jeśli zdecydowaliśmy się na drewno na tarasie, warto pamiętać, żeby sięgnąć po jak najtrwalsze gatunki – przykładowo mogą być to drzewa egzotyczne, lecz równie dobrze sprawdzą się modrzew czy dąb.

Drewniany taras: alternatywa dla drewna

Jeśli nie mamy czasu, by dbać o drewnianą podłogę na tarasie, ani środków finansowych na jej montaż, można zdecydować się na drewnopodobne panele z tworzyw sztucznych – tzw. deski kompozytowe. Jest to rozwiązanie tańsze, deski te nie wymagają impregnacji, są gładkie, w jednolitym kolorze i wymiarach. Te cechy mogą zarówno być zaletami, jak i wadami – desek kompozytowych nie trzeba poddawać żadnej obróbce, można ułożyć je samodzielnie i wystarczy im podstawowa pielęgnacja, ale z drugiej strony będzie to jedynie substytut prawdziwego drewna, które zawsze nadaje niepowtarzalny klimat.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY