Leniwe letnie popołudnia i ciepłe wieczory spędzone pośród zieleni własnego ogrodu to marzenie każdego z nas. Klimatyczna i wygodna aranżacja miejsca do wypoczynku sprawi, że każda chwila spędzona na świeżym powietrzu będzie absolutnie wyjątkowa. Jak się okazuje, do aranżacji pięknego i wygodnego miejsca do relaksu, jest dosłownie kilka kroków!

Aranżacja ogrodu: komfortowe miejsce do wypoczynku

Aranżacja miejsca do wypoczynku w ogrodzie powinna idealnie współgrać z pięknem otoczenia. Przestrzeń ta powinna być naturalnym odzwierciedleniem największych zalet miejsca, w którym mamy zamiar spędzać leniwe chwile na świeżym powietrzu. Jeśli chcemy, by aranżacja naszego miejsca do odpoczynku idealnie korespondowała z naturalnym pięknem ogrodu, dobrze jest wykorzystać w niej kolory stonowane, które bardzo dobrze zagrają z całym krajobrazem. Stylistka wnętrz, Anna Rusiniak-Malinowska, postawiła w aranżacji ogrodu na modne szarości oraz rozmyte odcienie koloru niebieskiego, które są niekwestionowanymi bohaterami roku 2015. Całość przełamana została zielenią, która gra tak naprawdę pierwsze skrzypce w aranżacji i nadaje jej wyjątkowego charakteru.

Aranżacja miejsca do odpoczynku wśród zieleni

Miejsce do odpoczynku w aranżacji ogrodu powinno być nie tylko ładne, ale przede wszystkim komfortowe. O naszą wygodę zadbają tutaj ogromne poduchy, który zapewnią nam maksimum komfortu, a jednocześnie nadadzą aranżacji wyjątkowej przytulności. Pamiętajmy, że możemy wykorzystać je także w sposób niekonwencjonalny. Duże, twarde poduchy idealnie posłużą nam np. za niewielki stolik, na którym możemy odłożyć książkę, czy postawić tacę z herbatą. Wyjątkowego charakteru aranżacji nadadzą także drobne akcepty dekoracyjne, takie jak świece. Umieszczając je w dużych, dekoracyjnych lampionach nadamy nieco elegancji i wytworności naszej aranżacji ogrodu.