Czas najwyższy zadbać o wiosenną aranżację ogrodu. Po wyborze oryginalnych mebli ogrodowych i wzbogacenia przestrzeni wokół domu huśtawką ogrodową przywodzącą na myśl radosne chwile dzieciństwa, warto zadbać o nieco mniejsze elementy wystroju, które będą idealnym dopełnieniem wiosennej aranżacji ogrodu. Stawiamy na coraz popularniejszy styl Shabby Chic oraz coraz chętniej wykorzystywaną techniką decoupage.

Dekoracje ogrodowe w stylu Shabby Chic

Ogród to nie tylko rabatki z kwiatami. Zadbajmy więc o jego dekorację, wprowadzając do aranżacji oryginalne przedmioty. Dbałość o najmniejszy detal w aranżacji ogrodu sprawi, że będziesz w pełni mogła cieszyć się sielskim klimatem i czasem odpoczynku w zniewalających okolicznościach przyrody. W otoczeniu bujnej zieleni idealnie zaprezentują się bielone elementy dekoracyjne przypominające stylem klimaty Prowansji. Dekoracje ogrodowe w stylu Shabby Chic otulą ogród wyjątkową atmosferą i z pewnością przypadną do gustu odwiedzającym. Wybierając elementy dekoracyjne, z powodzeniem możemy zdecydować się na oryginalne metalowe dzbanki czy wiaderka z motywem kwiatowym, które będą nie tylko ozdobą ogrodu, ale także funkcjonalnym pojemnikiem na kwiaty. Możemy wybrać także urocze kosze w stylu prowansalskim.

Dekoracje ogrodowe wykonane metodą decoupage

Technika decopuage ma coraz więcej zwolenników. Ręcznie zdobione przedmioty nabierają wyjątkowego charakteru, a przede wszystkim są niebywale oryginalne. Również w ogrodzie swoje zastosowanie znajdą przedmioty zdobione techniką decoupage. Przestrzeni ogrodowej uroku doda duży pojemnik na kwiaty, który udekorujemy dowolnie wybranym przez siebie motywem. Starannie dobrane kolory wprawią nas w pozytywny nastrój, a ogród zyska na estetyce. Pamiętajmy, że ten dekoracyjny element możemy wykorzystać także jako pojemnik na drobiazgi lub naczynie na świeże kwiaty. Wówczas wstawmy do niego niewielki pojemnik z wodą. Pojemnik dekorowany techniką decoupage idealnie będzie prezentował się w otoczeniu innych przedmiotów o rustykalnym charakterze. Wyjątkowo urokliwie zaprezentują się także niewielkie koszyczki zdobione techniką decoupage.