Aranżacja balkonu: wybieramy podłogę na balkon! Drewno, gres czy coś pomiędzy?

Dobry pomysł na podłogę na balkonie to połowa sukcesu aranżacji balkonu. Najczęściej wybieramy pomiędzy drewnem i płytkami gresowymi. Jeśli podłoga na balkonie jest płynnym przedłużeniem podłogi w salonie latem możemy cieszyć się połączoną wspólną przestrzenią.

Podłoga na balkonie z desek układanych okrętowo
Elegancka drewniana podłoga na balkonie
Podłoga na balkonie - gres w stylu hiszpańskim
Wielkoformatowe płytki gresowe na podłodze na balkonie
Balkon

Ciekawy pomysł na podłogę na balkon to połowa sukcesu w aranżacji balkonu. Tak jak nie mamy wpływu na kolor ścian i ich fakturę – to nie my wybieramy elewacje budynku, tak podłoga pozwoli określić styl naszego balkonu. Dobrze jeśli aranżacja balkonu będzie w zgodzie ze stylem panującym w pokoju dziennym. Aranżacja balkonu będzie wtedy latem stanowiła naturalne jego przedłużenie.

Aranżacja balkonu: drewno na balkonie

Dobrym pomysłem na podłogę na balkonie jest drewno naturalne. Powinno to być drewno egzotyczne, odporne na trudne warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg, słońce i wiatr. Idealny jest teak, merbau, bambus czy sapelli. Pamiętajmy o dokładnej i regularnej impregnacji drewnianej podłogi na balkonie. Na szczęście oprócz codziennej pielęgnacji dokładną impregnację wystarczy zrobić raz do roku. Drewniana podłoga na balkonie może być w formie długich desek, gładkich i ryflowanych lub mozaiki parkietowej.

Aranżacja balkonu: płytki imitujące drewno

Jeśli nie mamy czasu i ochoty na pielęgnację podłogi na balkonie, a nie chcemy rezygnować z efektu drewna zdecydujmy się na płytki gresowe z efektem drewna. Obecnie gres imitujący drewno do złudzenia je przypomina. Tak naprawdę dopóki  nie dotkniemy płytki, jesteśmy przekonani, że to prawdziwe drewno. Taki gres także sprawdza się na podłodze w domu – jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji możliwości łączenia tarasu z pokojem dziennym w jedną przestrzeń. Płytki gresowe imitujące drewno na podłodze na balkonie czyścimy jak gres.

Aranżacja balkonu: płytki gresowe

Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym na podłodze na balkonie są mrozoodporne płytki gresowe. Wszystkie płytki zewnętrzne mają również odpowiednią klasę ścieralności. W sklepach znajdziemy ogromny wybór płytek gresowych pasujących na podłogę na balkonie, w dowolnych wzorach i kolorach. Płytki gresowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ważny jest tylko moment układania i spoinowania.

Ocena: 0
Zdjęcia: Piotr Goraczko, Materiały prasowe INCANTI, Materiały prasowe IKEA, Andrzej Szandomirski, Marcin Czechowicz, materiały prasowe, Monika Lewandowska, Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY