Aranżacja balkonu jest koniecznością, gdy chcemy, aby nasz balkon wyglądał ładnie i pomysłowo. Aranżacja balkonu nie wymaga dużo pracy, ponieważ z reguły nie zajmuje on bardzo dużej powierzchni.  Pomysły na ładne balkony – galeria niech będzie dla Ciebie inspiracją.

Aranżacja balkonu: oczyszczamy po zimie

Zanim przystąpimy do aranżacji naszego balkonu, zorientujmy się, czy nie wymaga małego remontu. Zwróćmy uwagę, czy balustrada nie wymaga pomalowania, a uszkodzone płytki na balkonie wymiany. Balustradę wystarczy oczyścić papierem ściernym i pomalować ochronną farbą do lakieru. Kolorową farbą możemy też pokryć parapet zewnętrzny balkonowego okna. A może w tegorocznej aranżacji balkonu zdecydujemy się na ułożenie specjalnych, drewnianych paneli na balkon? Niektóre z nich, ażurowe, możemy ułożyć na starych płytkach. Zobacz balkony – galerie jako podpowiedź.

Aranżacja balkonu: zadbaj o szczegóły

Najpierw zastanówmy się, do czego ma nam służyć balkon? Czy potrzebujemy mały stolik i krzesła? A może będziemy się na nim opalać i warto na balkonie ustawić leżak? Gdy już znamy nasze potrzeby, wybierzmy odpowiednie meble na balkon: z drewna, rattanu albo plastiku. Możemy je ozdobić kolorowymi poduszkami, a na chłodniejsze wieczory przygotować koce. W aranżacji balkonu koniecznie pamiętajmy o kwiatach, które będą ładną i pachnącą naturalną ozdobą. Zobacz balkony: galeria pomysłów!