Balkonowe aranżacje bardzo często uzupełniane są kwiatami w doniczkach. Właśnie trwa sezon na to, aby nasze rośliny wyeksponować w dekoracji balkonu. Doniczki na balkon umiejętnie dobrane i skomponowane z roślinnością, mogą przez cały rok stanowić bardzo estetyczną dekorację balkonu. Nowe kolory i formy doniczek na balkon świetnie ozdobią każdy balkon.

Aranżacja balkonu: ładna doniczka na balkon

Prosty patent na stylową aranżację balkonu to kwiaty w ładnych doniczkach. Doniczki na balkonie świetnie podkreślają urodę kwiatów. Nowe kolory i formy doniczek ułatwiają dekorowanie balkonu. W aranżacji balkonu możemy wykorzystać doniczki wiszące, mocowane na balustradzie, wykonane z ceramiki, bądź wyplatane rattanem. Wybór jest duży.

Przy wyborze doniczek na balkon należy  kierować się zarówno ich użytecznością jak i estetyką, która musi być zgodna ze stylem panującym na balkonie. Donica musi zagwarantować trwałość zabezpieczającą utrzymanie w niej dobrego podłoża o odpowiedniej wilgoci, od którego zależy trwałość kwiatów.  

Aranżacja balkonu: stylowe doniczki

Doniczki wsytępują w zróżnicowanych stylach. Doniczki metalowe wykorzystywane są w nowoczesnych aranżacjach balkonu. Drewniane osłony są bardziej naturalne i doskonale prezentują się w towarzystwie rattanowych mebli. Pojemniki wykonane z materiałów syntetycznych to najbardziej popularne i najtańsze donice. Mogą być wykonane z plastiku, żywicy oraz włókien szklanych, występują w wielu kształtach, kolorach. Donice ceramiczne są najkorzystniejsze dla roślin, umożliwiają swobodne oddychanie rośliny. Są trwałe, a przede wszystkim bardzo estetyczne.

Zobacz ładne doniczki na balkon w GALERII ZDJĘĆ.