Wybraliśmy najlepsze propozycje materiałów, przystosowanych do warunków zewnętrznych. Dzięki różnorodności faktur i barw bez trudu dopasujesz materiał do dekoracji podłogi balkonu. Płytki gresowe, kostka brukowa, naturalne drewno lub jego imitacja – zobacz, co będzie najodpowiedniejsze na Twój balkon. Aranżacja balkonu - podłoga, zobacz pomysły w galerii zdjęć

ARANŻACJA BALKONU: płytki gresowe na podłodze balkonu

Płytki gresowe są najpopularniejszym materiałem w aranżacji balkonu i tarasu. Dobrze położone na równej, zagruntowanej powierzchni, z mrozoodpornym klejem i elastyczną fugą, służą długie lata. Wybieraj tylko te przystosowane do warunków zewnętrznych – mrozoodporne, ntypoślizgowe, wytrzymałe na ścieranie. Lepiej jaśniejsze (czarne szybko się nagrzewają pod wpływem słońca). Dzięki bogactwu faktur, rozmiarów, barw bez trudu dopasujesz je do swoich potrzeb. Niektóre płytki gresowe w aranżacji balkonu wyglądają jak drewno lub bruk.

ARANŻACJA BALKONU: kostka brukowa na tarasie

Na taras i ścieżki przed domem polecane są kostki brukowe. Wymaga utwardzonego podłoża z podsypką piaskową. Z uwagi na dużą wagę (ponad 100 kg/m2) nie stosuje się jej na tarasy na wyższych kondygnacjach. Może mieć rożne rozmiary, kształty, barwy.

ARANŻACJA BALKONU: naturalne drewno na podłodze balkonu

Na zewnątrz sprawdza się naturalne drewno o podwyższonej odporności na działanie warunków atmosferycznych, np. egzotyczne – tek, merbau, sapeli, bambus, ipe. Raz, dwa razy do roku należy zaimpregnować deski odpowiednim preparatem.

ARANŻACJA BALKONU: imitacja drewna na podłodze balkonu

Kompozyt drewna, składający się z mączki drzewnej, tworzyw sztucznych i żywic tworzy bardzo oryginalny pomysł na aranżację balkonu. Tworzy on doskonałą imitację naturalnego drewna, często nawet nim pachnie. Dodatkowo nie potrzebuje impregnacji i konserwacji. Jest wodoodporny, nie grożą mu insekty. Deski wymagają montażu na legarach. Kwadratowym panelom na balkonie wystarczy montaż „na klik”.

Aranżacja balkonu, pomysły na podłogę - GALERIA ZDJĘĆ.