Sezon letni już za nami, a ciepłe wieczory spędzone na świeżym powietrzu pozostały już tylko wspomnieniem. Mimo tego, wciąż możemy cieszyć się bliskością natury i spędzać niezapomniane chwile w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Prezentujemy projekt wnętrz niewielkiego drewnianego domku letniskowego w ogrodzie, którego aranżacja sprawia, że zwykła altana ogrodowa została przemieniona w niezwykłą oazę spokoju.

Aranżacja altany ogrodowej: w zgodzie z naturą

Aranżacja niewielkiego domku w ogrodzie sprawia, że pośród wyjątkowych okoliczności przyrody powstała prawdziwa oaza spokoju, w której można ukryć się przed zgiełkiem dnia codziennego i zaczerpnąć chwili oddechu. Wnętrze domu utrzymane zostało w iście sielskim klimacie, który zachwyca ciepłem i niezwykłą przytulnością. Drewniane ściany oraz podłoga zostały pomalowane na kolor biały, dzięki czemu wnętrze nabiera wyjątkowej przestronności i uroku. Całość została jednak zgrabnie zrównoważona za pomocą dodatków utrzymanych w kolorze jasnego brązu i modnej szarości. We wnętrzu domu altanki zadbano także o relaksacyjny, nieco wakacyjny klimat. Akcentem przywodzącym na myśl beztroskie wakacyjne chwile są meble z rattanu czy chociażby mata na podłogę z trawy morskiej. Podobne elementy wprowadzono także w miejsce do przechowywania. Prosta, biała szafka została dopełniona plecionymi kuframi, które pozwalają trzymać w ukryciu wszelkie niezbędne przedmioty. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim niezwykle estetyczne.

Dekoracje wnętrz domku w ogrodzie: z zamiłowania do recyklingu

W aranżacji altany nie zabrakło elementów będących najlepszym dowodem na zamiłowanie właścicielki do stylu eko. Takie dekoracje są niezaprzeczalną ozdobą tego wnętrza, a poza tym dają najwięcej satysfakcji. Czyż nie imponująco prezentuje się drewniana skrzynka zawieszona na ścianie w roli półki? Możemy pozostawić ją w jej naturalnym kolorze, albo też przemalować tak, by idealnie dopasować jej do aranżacji swojego wnętrza. Dla wyjątkowych estetów, jeśli taka dekoracja, wyda się wyjątkowo surowa, w jej pobliżu możemy powiesić np. dekoracyjne świecące kule, które nadadzą wnętrzu ciepła. Na uwagę w wystroju wnętrza altany zasługuje także tradycyjny wieszak do suszenia ziół, któremu nadano nową funkcję. Został on pomyślany jako oryginalny żyrandol, do którego przyczepiono niewielkie słoiczki na świeczki light.