8 pomysłów na barwną posadzkę tarasową w stylu nowoczesnym

 Bruk kolaż

Nowoczesne posadzki na tarasach

Fot. materiały prasowe Bruk

Taras w stylu nowoczesnym jest minimalistyczny, harmonijny, a jednocześnie daleko mu do monotonii. Sprytna gra wzorami, kolorami czy odcieniami zapewnia intrygujący efekt dekoracyjny. Jak to robić w praktyce? Odkryj 8 pomysłów na nowoczesną, barwną posadzkę na tarasie.

Łączenie kontrastów

Nowoczesny taras stanowi swoiste przedłużenie domu. Często traktowany jest jako kolejne pomieszczenie płynnie łączące się z salonem. Barwy i materiały stosowane na tarasie powinny więc nawiązywać do stylu, w jakim urządzono wnętrze. Szara betonowa posadzka, czyli kwintesencja nowoczesnego minimalizmu, może być przełamana np. ciepłym pasem beżu, jeśli w wystroju salonu pojawia się ta barwa w połączeniu z innymi ciepłymi kolorami. W ten sposób posadzka tarasowe świetnie wpisuje się w kolorystykę aranżacji. A jednocześnie kontrast beżu i betonu ciekawie dynamizuje aranżację tarasu.

 Nowoczesne płytki tarasowe

Łączenie kontrastów - pomysł na efektowną posadzkę tarasową (płyta Linea: gothic i light)

Fot. materiały prasowe Bruk

Gra odcieniami i wzorami

Płytki tarasowe w tym samym kolorze? Takie rozwiązanie nie oznacza monotonii. Po pierwsze, różne odcienie tej samej barwy dodadzą uroku tarasowi. Po drugie, płytki tarasowe warto układać w różnorodny sposób, np. zestawiając obok siebie pionowe i poziome pasy. Posadzka wyróżni się dynamicznym dekorem, w którym prostota i geometryczna dyscyplina idzie w parze z niebanalnym wzorem.

 Gra odcieniami i wzorami

Gra odcieniami i wzorami (płyta Linea light)

Fot. materiały prasowe Bruk

Różne materiały w tej samej tonacji barwnej

Płyty betonowe na taras dostępne są w szerokiej gamie barwnej – nie tylko w szarościach. Odpowiednio dobrana kolorystyka betonowych płyt doskonale wpisze się w nowoczesne aranżacje wykorzystujące różne materiały: cegłę, klinkier, drewno i kamień. Na przykład pytki w kolorze drewna egzotycznego stanowią synonim nowoczesnej elegancji. Konsekwentne stosowanie tych samych tonacji kolorystycznych może dać niezwykle oryginalny efekt – harmonijny, a przy tym dynamiczny i intrygujący.

 Różne materiały w tej samej tonacji barwnej

Różne materiały w tej samej tonacji barwnej (płyta Linea dark)

Fot. materiały prasowe Bruk

Z geometrią w tle

Geometryczne wzory na posadzkach to hit aranżacji wnętrz, którym warto się zainspirować także na balkonie czy tarasie. Kształty i kolorystyka betonowych płyt pozwolą na kreowanie posadzek, które nie będą jedynie tłem dla całości aranżacji, ale mogą stać się jej głównym bohaterem. Geometryczne wzory i szarości to rozwiązanie idealne na nowoczesnych tarasach.

 Płytki tarasowe Bruk

Z geometrią w tle (płyta Viva)

Fot. materiały prasowe Bruk

Minimalizm z pomysłem

Nowoczesne tarasy stawiają na oszczędność niemal wszystkiego: kształtów, materiałów, kolorów czy dodatków. Tworzone są zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej. Dlatego należy wystrzegać się nadmiaru, tak by uniknąć niepożądanego efektu chaosu. Jednolitą barwę posadzki wystarczy przełamać kontrastowym kolorem, by stworzyć oryginalny efekt. Dobry przykład: jasnoszare płytki tarasowe z ciemnoszarymi paskami.

 Minimalizm z pomysłem

Minimalizm z pomysłem (płyta Simple)

Fot. materiały prasowe Bruk

Minimalizm i jednolitość

Kolory tarasów w stylu nowoczesnym są najczęściej jednolite. To sposób na harmonijny i elegancki wystrój. Wykorzystywanie podobnych tonacji odnosi się zarówno do wyposażenia, jak i roślinności. Posadzka w tym samym kolorze co elewacja dodaje całości minimalistycznego uroku. Zamiast szarości można wybrać beż albo kolor piaskowy jako barwę wiodącą.

 Minimalizm i jednolitość

Minimalizm i jednolitość (płyta Simple, nawierzchnia płukana giallo)

Fot. materiały prasowe Bruk

Nowocześnie i przytulnie

Kostki i płyty z betonu występują w bogatej gamie kolorystycznej oraz stylistycznej. Łatwo więc wybrać takie, które będą pasowały do elewacji domu i pomogą zbudować spójną przydomową aranżację. Proste kubiczne kształty w połączeniu z ciepłymi kolorami to sposób na posadzkę nowoczesną, która też zapewnia dużą dozę przytulności.

 Nowocześnie i przytulnie

Nowocześnie i przytulnie (trójelementowa kostka brukowa Grand)

Fot. materiały prasowe Bruk

Barwny taras pasujący do elewacji

Wykorzystanie na nawierzchniach tarasów materiałów takich samych lub podobnych do tych zastosowanych na elewacji pomaga w budowaniu spójnej stylistycznie aranżacji na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem trudniejszym, ale dającym większe możliwości aranżacyjne, jest umiejętne powiązanie ze sobą różnych materiałów. Aby zachować harmonię, najlepiej dobierać je na zasadzie podobieństwa kolorystycznego – np. kostka brukowa w zbliżonej barwie do koloru elewacji domu.

 Barwny taras pasujący do elewacji

Barwny taras pasujący do elewacji (kostka brukowa płukana Fantazja)

Fot. materiały prasowe Bruk

Więcej informacji na www.bruk.info.pl.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Bruk

POLECANE ARTYKUŁY