Meble na balkon lub taras powinny być wygodne, ale przede wszystkim funkcjonalne: odporne na czynniki zewnętrzne i łatwe do przechowywania w czasie zimy. Te popularne postulaty znamy aż nazbyt dobrze. A co jeśli zamiast "myślenia praktycznego" postawimy wyłącznie na fantazję i estetyczny "efekt finalny"?

Meble na balkon i taras: fantazja i wygoda w roli głównej

Wspomnienia nadmorskich wakacji, morza szum, ptaków śpiew... i popularny dekady temu kosz plażowy przywoła najpiękniejsze wspomnienia sielskich chwil letnich! Dlaczego nie wstawić tak przyjemnie sentymentalnego gadżetu na deski naszego tarasu? Jeśli jakiś przedmiot wywołuje w nas radosne wspomnienia i cieszy nasz wzrok - to jest to właściwy przedmiot w naszym domu.

Które dziecko nie kochocha huśtawek? Huśtawka to jedno z najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. W wersji leżakowej (z płutnem zamiast twardego siedziska) zawieszone na masywnej pergoli tarasu lub w dowolne miejsce o masywnym stelażu sprawi nam więcej frajdy, niż najdroższy zestaw markowych mebli z technorattanu ;)

Błogie lenistwo w stylu hinduskiej księżniczki? Czemu nie. Misternie wykonany stelaż plecionego kosza z przeziernymi moskitierami pozwoli nam się przenieść do krainy baśni 1000 i jednej nocy... o ile mamy na prawdę przestronny taras.

Ciekawy stolik na balkon i taras to nie lada wyzwanie. Czasem lepiej postawić na fantazje i wybrać stolikowy... guzik. O tyle funkcjonalny, że jeżeli zapragniemy nagle napić się mrożonej herbaty w basenie, stolik i herbatę zabieramy ze sobą!