Wakacyjny pomysł na salon to wkomponowanie żółci do aranżacji salonu. Żółty jest doskonały do nudnych i monotonnych wnętrz salonu. Tym kolorem możemy poszaleć w aranżacji salonu, w każdym stylu. Żółć pasuje dla osób lubiących wyzwania i intensywne życie, którzy stawiają na wyrazistość i niebanalność. Żółtych odcieni jest wiele. Może to być soczysta limonka, czy przygaszona żółć, zawsze jednak efekt we wnętrzach jest tak samo słoneczny. Inspiracje zobacz: GALERIA ZDJĘĆ.

Aranżacja salonu: radzimy do czego pasuje żółty

Zainspirowani słońcem wprowadzamy żółty w aranżację salonu. Salon w żółtej scenerii może okazać się strzałem w dziesiątkę, zarówno w letnie, jak i jesienno-zimowe dni. Żółć to zdecydowanie najsłoneczniejszy kolor, ma on bogatą paletę barw, od najcieplejszych odcieni miodu, po chłodniejszą cytrynę. Co więcej, żółć można bardzo łatwo łączyć z innymi kolorami, dobrze współgra z szarością, bielą, zielenią, błękitem itd.

Pomysły na żółty kolor w aranżacji salonu

Ten wesoły kolor możemy wykorzystać, by dodać salonowi energetyczną i optymistyczną nutę. Żółć możesz wprowadzić do wnętrza salonu w postaci np. obicia kanapy, szafki lub stolika z płyty MDT, poduszek, zasłon, rolet lub innych dodatków. Na pewno żółty przełamie poważny charakter otoczenia. Żółty dobrze wygląda w nowoczesnych pomysłach na salon, dodatkach z plastiku, ze szkła, z metalu. Nnie namawiamy, by cały salon został urządzony monochromatycznie na żółto. Warto dodać biel albo jasne odcienie żółtego zestawić z zielenią, duet kolorów jest tu wskazany. Efekt to wrażenie świeżości, jasności i pogody wnętrza salonu.

Żółte akcenty w aranżacji salonu

Żółty w dodatkach – to propozycja bardzo ciekawa i chętnie stosowana. Można w niej popuścić wodze fantazji i wykazać się ogromną kreatywnością, tym bardziej, że mamy wiele pomocnych do tego przedmiotów. Mowa o przeróżnych meblach w odcieniu żółtym. Mogą być zarówno nowoczesne ale też stylizowane. Ładne, żółte dodatki to obrazy, wazony, zasłony, poduszki, dywaniki, lampy czy inne – rozmaite gadżety designerskie. W żółtym kolorze są wyraziste, mocne i bardzo widoczne, więc nie trzeba ich zbyt wiele

Szary salon z żółtymi dodatkami

Szary jest wspaniałym tłem dla żółci. W aranżacji salonu w kolorach: białym, szarym i żółtym proponujemy szarą sofę, którą obłuż żółtymi poduszki. Na stoliku kakaowym warto postawić żółty wazon lub szklaną misę, a na komodzie żółte świece. Na ścianach wyraziście i ustawione wyglądają żółte ramki, które rozweselają czarno-białe zdjęcia. Wystarczy dodanie jednego słonecznego koloru, a salon będzie ciepły i przytulny, a przy tym nowoczesny i designerski. Warto więc nie zaburzać tej kompozycji przez wprowadzenie dodatkowych kolorów.