Dynia jest bardzo wdzięcznym warzywem. Można ja nie tylko przetwarzać kulinarnie na różne sposoby, ale można nią także dekorować mieszkanie. Dodatki dekoracyjne wykonane samodzielnie lub z pomocą dziecka są piękne i wyjątkowe jednak bardzo nietrwałe. Dlatego w sklepach pojawia się mnóstwo różnych dodatków do domu z motywem dyni. W kształcie dyni znajdziemy kubki, misy, wazy do zupy, pojemniki na drobiazgi, świeczniki, lampiony itd. Są także poszewki na poduszki, ściereczki kuchenne i obrusy z motywami dyni lub chociaż w kolorze dyni.

Dodatki do domu: w kształcie dyni, z motywem dyni, w kolorze dyni…

Jesień to czas odpoczynku po upalnym i intensywnym lecie. Jest coraz chłodniej, dni robią się coraz krótsze, więcej czasu spędzamy więc w domu. Dlatego mamy chęć na rozgrzewające domowe posiłki z jesiennych warzyw.

Zobacz: dodatki ocieplające jesienne wieczory>>>

Mamy też teraz czas na dekorowanie mieszkań. Na stole pojawiają się pyszne potrawy z dyni, często podawane w ceramicznych naczyniach w kształcie dyni lub w prawdziwych miniaturowych, specjalnie wydrążonych do tego celu warzywach. Najpiękniejsze są dodatki dekoracyjne przygotowane własnoręcznie. Są wyjątkowe, u nikogo nie znajdziemy identycznych. Jednak dekoracje z prawdziwych dyń są wyjątkowo krótkotrwałe – szybko więdną. Dlatego popularnością cieszą się naczynia i dodatki ceramiczne w kształcie dyni. Jest też mnóstwo tekstyliów czyli obrusów, bieżników, ściereczek kuchennych, czy poszewek na poduszki z motywem lub w kolorze dyni.

Zobacz: delikatna sałatka z dynią >>>