Jedną z najważniejszych zalet mebli z europalet jest fakt, że ich produkcja nie wymaga wycinania drzew, a co za tym idzie – uszczuplania zasobów leśnych Ziemi. Jak sama nazwa wskazuje, do stworzenia mebli z palet używane są istniejące już europalety (drewniane platformy przeznaczone do przenoszenia i składowania towarów), dzięki czemu są one w stu procentach ekologiczne! Doskonale sprawdzają się więc jako wyposażenie wnętrz w mieszkaniach, w których duży nacisk kładzie się na ekologiczny styl życia, podbijają również serca miłośników przedmiotów z duszą – są najlepszym przykładem na to jak nadać nowe życie starym obiektom!

Meble z europalet: do wyboru, do koloru

Ze względu na swoją charakterystykę, europalety nadają się zarówno do wykonywania drobnych elementów wyposażenia, takich jak półki czy stoliki kawowe, jak i tworzenia mebli narażonych na większe obciążenie – foteli, kanap czy łóżek. Meble z palet są nie tylko wytrzymałe – przy odpowiedniej impregnacji oraz konserwacji, mogą one nadawać się również do wnętrz o podwyższonej wilgotności. Wyglądają świeżo i oryginalnie, a na dodatek, wbrew pozorom, doskonale prezentują się nie tylko w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach – z powodzeniem wprowadza się je także do aranżacji w stylu skandynawskim, romantycznym, a nawet klasycznym. Meble z europalet są niezwykle uniwersalne – mogą być utrzymane w naturalnym kolorze drewna, bielone lub pomalowane na dowolny kolor, co sprawia, że łatwo wpasować je w każdą aranżację.

Meble z palet: do samodzielnego wykonania

Jeśli nie chcesz kupować gotowych mebli z europalet, możesz pokusić się o ich samodzielne wykonanie! Dzięki temu znacznie obniżysz koszt aranżacji danego wnętrza – tanie palety możesz znaleźć na serwisach aukcyjnych, w skupach palet (znajdujących się w każdym polskim województwie) lub na budowach. Ceny wahają się od ok. 11 do 36 złotych za sztukę. Zanim zabierzesz się do pracy, pamiętaj tylko o tym, by porządnie wyczyścić palety i usunąć z nich wszelkie drzazgi i nierówności (najlepiej jest wygładzić je szlifierką lub papierem ściernym), a także zaimpregnować.

ZRÓB TO SAM: stolik z europalety >>>