Wybieramy drzwi wewnętrzne: od stylu skandynawskiego po nowoczesny minimalizm

Wymiana drzwi wewnętrznych to świetny sposób na odświeżenie wystroju. Wybierać można spośród modeli w różnych stylach – od minimalistycznych po dekoracyjne. Aby jednak drzwi wewnętrzne w pełni realizowały swoje zadania, a przy tym dobrze wpisywały się w aranżację, warto postawić na oszczędny design.

Drzwi wewnętrzne Uppsala
Drzwi wewnętrzne Uppsala
Drzwi wewnętrzne Uppsala
Drzwi wewnętrzne Uppsala
Drzwi wewnętrzne Modus

Drzwiom wewnętrznym nie zawsze poświęca się dużo uwagi, a to duży błąd. Zapomina się bowiem, że stanowią ważny element aranżacji wnętrza, a ich wymiana może zagwarantować spektakularny efekt. Tradycyjnie dobiera się je w taki sposób, by pasowały np. do stolarki okiennej, koloru ściany oraz podłogi. Warto jednak iść o krok dalej i wybrać takie drzwi wewnętrzne, które stworzą spójną kompozycję z meblami i dodatkami. W ofercie marki VOX czekają drzwi wewnętrzne w różnych stylach: funkcjonalne, zaprojektowane z najwyższą troską o detale, a także zgodne z najnowszymi trendami i potrzebami użytkowników.

Drzwi wewnętrzne w stylu skandynawskim

Jasne kolory, dużo światła i prosty, ale ciekawy design – styl skandynawski w aranżacji wnętrz cieszy się niesłabnącą popularnością. Aby takim wnętrzom dodać jeszcze większego uroku, warto zadbać o odpowiednie drzwi wewnętrzne. Modele z kolekcji Uppsala to udane połączenie skandynawskiej prostoty z klasycznym wzornictwem. Drzwi wyróżniają się nietypowym i rzadko spotykanym pionowym układem linii. Dzięki temu przypominają dawne rozwiązania, bazujące na prostych elementach konstrukcyjnych (takich jak pionowo ułożone deski).

 Drzwi wewnętrzne w stylu skandynawskim

Białe drzwi Uppsala świetnie współgrają z aranżacją w stylu skandynawskim

Fot. materiały prasowe Vox

Drzwi Uppsala marki VOX dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych: białe, dąb polski, dom skandynawski oraz merbau royal. W aranżacji w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się drzwi białe. Polecamy je również do wnętrz, w których królują detale w dwóch innych stylach: prowansalskim oraz rustykalnym. Drzwi o barwie dąb skandynawski ciekawie współgrają z meblami w kolorach naturalnego drewna. Wszystkie drzwi wewnętrzne Uppsala to modele przylgowe o szerokości 70, 80 lub 90 cm. Można zdecydować się albo na subtelne przeszklenia (matowa szyba laminowana), albo płyciny w kolorze skrzydła drzwiowego.

Powierzchnia drzwi zabezpieczona jest odporną mechanicznie folią ECO TOP (kolor biały i dąb skandynawski) albo SILKSTONE (dąb polski, merbau). Całość dopełnia zaś prosta w formie i niezawodna klamka TUPAI 3098 RT. Drzwi Uppsala świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Do łazienki można wybrać model z podcięciem wentylacyjnym.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe?

Drzwi wewnętrzne VOX dostępne są w trzech wersjach krawędzi: przylgowa TOP, przylgowa Karnies oraz bezprzylgowa BP. Wariant przylgowy to najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich domach. Drzwi przylgowe mają charakterystyczne wcięcie. Skrzydło drzwiowe częściowo się chowa w ościeżnicy, a częściowo na nią zachodzi. Z kolei drzwi bezprzylgowe tworzą jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą. Ten wariant świetnie sprawdza się np. w pokojach dziecięcych – z uwagi na mniejsze ryzyko przytrzaśnięcia palców drzwiami.

Nowoczesny minimalizm z pomysłem

Drzwi wewnętrzne Modus to ciekawa propozycja dla miłośników nowoczesnego wzornictwa. Modele z tej serii nie potrzebują dekoracyjnej oprawy. Biała matowa powierzchnia jest ciekawie skontrastowana z brzegiem, który wykończono materiałem przypominającym sklejkę albo w kolorze antracytowym. Drzwi Modus doskonale pasują do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. W nowoczesnym wnętrzu pozwalają stworzyć spójny, przejrzysty i ciekawy wystrój.

Obrzeże typu sklejka jest dostępne w trzech rodzajach krawędzi: przylgowa TOP, przylgowa KARNIES oraz bezprzylgowa BP. Drzwi pokryto odporną na zniszczenia okleiną z folii DRE-CELL. Ramę zaś wykonano z drewna iglastego. Ciekawym elementem, świetnie dopełniającym nowoczesny design, jest solidna klamka TUPAI 3039 CRT. Skrzydła drzwiowe oferowane są w szerokościach 60, 70 i 80 cm (opcjonalnie: także 90 i 100 cm). Można dodatkowo zamówić podcięcie wentylacyjne oraz kratkę wentylacyjną – z tworzywa sztucznego bądź aluminiową.

 Drzwi wewnętrzne Modus

Drzwi Modus w nowoczesnym pokoju młodzieżowym

Fot. materiały prasowe Vox

Nowoczesność spotyka klasykę

Drzwi wewnętrzne Mono to świetny wybór dla miłośników nowoczesnego designu, ale z subtelnym nawiązaniem do tradycyjnego rękodzieła. Skrzydła z drewna iglastego wypełnione są solidną płytą wiórową otworowaną oraz pokryte odporną na uszkodzenia białą okleiną z folii DRE-CELL. Ciekawym akcentem dekoracyjnym są ceramiczne elementy – wszystkie wykonane ręcznie przez najlepszych rzemieślników. Dzięki temu każdy ceramiczny detal jest nieco inny.

 Drzwi wewnętrzne Mono

Drzwi Mono dekorowane są elementami ceramicznymi, wykonanymi ręcznie

Fot. materiały prasowe Vox

Do wyboru są skrzydła drzwiowe gładkie albo z dodatkowym dekoracyjnym frezem, który stanowi ciekawy łącznik między ceramicznymi dekoracjami. Drzwi Mono można wykorzystać w każdym z domowych pomieszczeń: w salonie, kuchni, łazience czy w sypialni. Dostępne są ościeżnice przylgowe oraz bezprzylgowe. Opcjonalne rozwiązania to także podcięcie wentylacyjne i kratka wentylacyjna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.vox.pl.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Vox

POLECANE ARTYKUŁY