Zmodernizowany budynek z lat 80. ma powierzchnię 220 m² i został wykończony materiałami dostępnymi w tamtych czasach. Charakterystyczne dla lat 80. półpiętra zostały zachowane. Narzuciły one mocno charakter i utrudniły podział funkcji w domu. W pierwszej kolejności projektanci musieli ustalić, na której kondygnacji usytuować „serce domu”, czyli kuchnię. Umieszczona na 3 z 6 półpięter (między pokojami dzieci a salonem) sprawiła, że nie odczuwa się tej ilości poziomów.

Wnętrze domu jednorodzinnego: jednolite materiały

Aby odczucie sześciu kondygnacji było jak najmniejsze, projektanci zdecydowali się na ujednolicenie materiału na podłodze w prawie całym domu, łącznie z klatką schodową. Wyjątek stanowi sypialnia rodziców, dzieci oraz częściowo łazienki, gdzie położono parkiet techniczny akacja. Podłoga w całym domu została wykonana z dekoracyjnej masy szpachlowej Pandomo K2. Ściany również ujednolicono ze względu na zaistniałe podziały konstrukcyjne. Pokryto je dekoracyjnym tynkiem z efektem betonu.

Zobacz też: Surowo-minimalistyczny wystrój wnętrza domu >>>

Wnętrze domu jednorodzinnego: według własnych zasad

Całość wnętrza została potraktowana minimalistycznie, aby domownicy mogli swobodnie wyposażyć dom "po swojemu", niekoniecznie korzystając za każdym razem, z pomocy projektanta. Część wyposażenia inwestorzy zabrali z poprzedniego domu. "Te elementy były nam już znane i to do nich dostosowaliśmy zabudowę stałą oraz oświetlenie". Projektanci świadomie zostawili niedokończone fragmenty wnętrza, aby domownicy mogli z biegiem czasu mogli sami zaaranżować przestrzeń.

Autor projektu: www.brzuskarchitekt.pl