Przedstawiamy krótką charakterystykę wspaniałego wynalazku jakim jest farba tablicowa oraz podpowiadamy, w jakich wnętrzach sprawdzi się on najlepiej.

Farba tablicowa: co to jest?

Farba tablicowa to specjalna farba, która sprawia, że po wykończonych nią powierzchniach można pisać kredą, jak po tablicy. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, dzięki czemu nałożona na nią kreda wygląda klarownie i długo się na niej trzyma, a jednocześnie niezwykle łatwo ją wyczyścić – wystarczy przetrzeć ją zwilżoną ścierką lub gąbką. Producenci oferują różne rodzaje farb tablicowych, od lateksowych po akrylowe, dzięki czemu można pomalować nimi nie tylko ściany, ale także drewno, sklejkę, metal i karton. Co ważne, farby tego typu spełniają normy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa dzieci. Są również wodorozcieńczalne i występują w wielu różnych kolorach, a wykończone nimi powierzchnie mogą być matowe lub półmatowe. Farba tablicowa nie kapie i nie spływa podczas malowania, ma również bardzo dobre właściwości kryjące, a jej wydajność zależy głównie od chłonności podłoża – z reguły litr farby wystarcza do wykończenia blisko 10 m². Ściana pomalowana farbą tablicową staje się odporna na wielokrotne zmywanie wodą i nawet intensywna eksploatacja nie sprawia, że farba traci kolor czy wybłyszcza się.

Farba tablicowa: efektowna, a zarazem praktyczna dekoracja ścian

Farba tablicowa doskonale sprawdza się w pokojach dziecięcych – chroni przed zniszczeniem ściany narażone na pojawienie się trudnych do usunięcia rysunków dziecięcych, tworząc twórczą, a zarazem wygodną i bezpieczną powierzchnię przeznaczoną do rozwijania talentu i wyobraźni dziecka. Możesz pomalować nią wybrany fragment ściany lub całą jej powierzchnię. Farba tablicowa świetnie nadaje się również do innego rodzaju pomieszczeń. Pokryte nią ściany wyglądają bardzo estetycznie – nadaje ona pomieszczeniu tajemniczości i artystycznego charakteru. A na dodatek stworzysz dzięki niej miejsce do zapisywania ważnych informacji czy wiadomości dla reszty członków rodziny, a także przestrzeń na swoją własną twórczość! Ponadto, ściany pokryte farbą tablicową sprawdzą się właściwie w każdym stylu aranżacji – zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach.