Wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu mogą robić ogromne wrażenie. Dowodem na to jest aranżacja loftu Woronicza Qbik utrzymana w stylu industrialnym. Na plan pierwszy wysuwają się tu surowe materiały, a także wyważona kolorystyka i prostota form, przywodząca na myśl przemysłowy charakter przestrzeni. Za projekt aranżacji loftu urzekającego prostotą i surowością odpowiada Justyna Smolec.

Woronicza Qbik w wersji industrialnej: beton, kamień, szkło i drewno

Charakterystycznymi elementami dekoracyjnymi loft aranżacji są oryginalne mocowanie i śruby, które decydują o wyjątkowym charakterze wnętrza. Projektantka zdecydowała się na wykorzystanie w aranżacji przede wszystkim betonu, kamienia, metalu oraz szkła, a także drewna. Podstawowymi barwami loftu są chłodne szarości, biele oraz czerń. Kolorystykę tę zgrabnie przełamują elementy w turkusowym kolorze. Jednymi z najbardziej charakterystycznych akcentów w przestrzeni mieszkania w Woronicza Qbik jest szklana balustrada na antresoli, która zaskakuje widocznym mocowaniem szyb i śrub, a także kręcone, stalowe schody doskonale wpisujące się w całą aranżację w stylu industrialnym. Na tle szarego wnętrza, uwagę zwraca balustrada w kolorze białym. Oczywistym odniesieniem do charakteru aranżacji, są betonowe płyty o satynowym połysku, które nadają wnętrzu dodatkowego klimatu. W aranżacji loftu Woronicza Qbik na uwagę zasługuje wyjątkowe oświetlenie, które wzbogaca wnętrze i kształtuje industrialną przestrzeń. Wysokość mieszkania pozwoliła na wykorzystanie długich lamp, które inspirowane były górniczymi lampionami. Wyjątkową atmosferę we wnętrzu tworzą dodatkowego podświetlenia zainstalowane na suficie, ścianach czy przy podłodze. Zapewnienie doskonałego oświetlenia we wnętrzu pozwoliło na wykorzystanie drewnianej podłogi w czekoladowym odcieniu.

Woronicza Qbik: funkcjonalny qbik

Aranżacja loftu Woronicza Qbik w wersji industrialnej wyróżnia się przede wszystkim surową estetyką oraz minimalizmem. To wszystko, w połączeniu z wyważoną kolorystyką, nieprzetworzonymi materiałami oraz prostymi meblami tworzy wnętrze zaskakujące przestronnością i stylem. Na otwartej przestrzeni, Justyna Smolec, zdecydowała się wygospodarować specjalny blok, który jednocześnie wydziela robocze części mieszkania. Z jednej strony prezentuje się on jedynie jako płaska szara ściana, natomiast we wnętrzu skrywa liczne, funkcjonalne szafki. Toaleta i garderoba wewnątrz kubika zostały oznaczone jedynie dzięki błyszczącym taflom szarości i zastosowaniem geometrycznych klamek. Funkcjonalny kubik zapewnia także estetyczną zabudowę dla części kuchennej. Schowanie w zabudowie lodówki czy piekarnika sprawia, że całość zyskuje dodatkowej przestrzeni i elegancji. Surowy, kuchenny blat wykonany z granitu płomieniowanego został zestawiony z szafkami z lakierowanego mdf’u w połysku i macie.

Woronicza Qbik: industrialna loft aranżacja

W aranżacji antresoli w lofcie na szczególną uwagę zasługuje niezwykle oryginalny fotel, kształtem przypominający ludzką twarz. Charakterystyczny mebel idealnie stapia się z białą ścianą i współgra z minimalistycznym, białym regałem na książki. Z kolei aranżacja sypialni zaskakuje oryginalnym pomysłem. Na plan pierwszy wysuwa się ściana pokryta tapetą w graficzne wzory. Usytuowanie kształtnej wanny w otwartej przestrzeni części nocnej jest odważnym rozwiązaniem, nadającym wnętrzu wyjątkowo intymnego charakteru. Do jasnego, stonowanego wnętrza projektantka zgrabnie przemyciła kolor granatowy w postaci oryginalnych szafek przy łóżku. Przestrzeń pokoju dziennego wzbogaca kanapa i łóżko wykonane z szarego filcu. Z meblami wypoczynkowymi idealnie kontrastuje niewielki stolik lakierowany na wysoki połysk. Całość charakteryzują proste, kubiczne formy. Ciekawym pomysłem w aranżacji loftu jest otwarcie na salon jednego z pomieszczeń na piętrze, za pomocą szyby. Takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń, a poza tym zapewnia widok na dwie strony mieszkania.