Nowy Jork uwodzi i zachwyca. Nikogo nie pozostawia obojętnym i każdy dobrze się tam czuje. Baza stylu nowojorskiego jest neutralna i bezpieczna. Podstawowe kolory to szary, beż, taupe, biały i czerń. Spokojne formy i idealne wykończenia to równorzędne cechy stylu nowojorskiego. Dzięki temu powstają tu mieszkania z duszą i jedyne w swoim rodzaju. Można tu zobaczyć wnętrza inspirowane stylami art deco, etno, vintage, orientem, klasyką dizajnu, a także motywy ze stylów ze starego kontynentu, ale łączone z współczesnymi trendami. Inspiracje pomieszane są w najróżniejszych konfiguracjach, ale mają wyważone proporcje tak, że zawsze tworzą harmonijną całość: elegancką i bez przepychu, komfortową i pokazującą upodobania mieszkańców. Nowojorskie wnętrza to nie tylko lofty w Tribece czy luksusowe apartamenty na Upper East Side ale też małe mieszkanka większości mieszkańców Manhattanu.

Co wyróżnia wnętrza Nowego Jorku?

Na co zwracają uwagę nowojorczycy urządzając swoje małe mieszkania i duże apartamenty? Przede wszystkim na oświetlenie. Znajdziemy tu umiejętnie połączone współczesne źródła światła z klasycznymi - halogeny w podwieszanym suficie mające funkcję zadaniową oświetlenia całego wnętrza w razie potrzeby z  ozdobnymi żyrandolami zawieszonymi nad stołami lub w części wypoczynkowej. Znajdziemy tu dużo lamp bocznych stojących na stołach, stolikach kawowych, czy konsolach. Podkreślają one miejsca gdzie znajduje się coś wyjątkowego i tworzą nastrój mieszkania. Drugą rzeczą, na którą nowojorczycy zwracają uwagę urządzając swoje mieszkania są wszelkiego rodzaju lustra i zdjęcia  w chromowanych ramach. Chromowane też będą podstawy lamp, ozdobne naczynia lub niektóre meble. Nawet drewno mebli często jest polerowane lub lakierowane na wysoki połysk. Często stosowany jest lakierowany mdf w klasycznych formach. Ze starego kontynentu zasięgnięto dodatki występujące parami (na przykład ramki ze zdjęciami lub lampy)  podkreślające symetrię aranżacji  wnętrza. Wprowadzają porządek. Często architektura wnętrza wręcz narzuca symetryczną aranżację.

Jakie kolory zobaczymy najczęściej we wnętrzach w Nowym Jorku?

Ulubionym połączeniem kolorystycznym w aranżacji kuchni i tej klasycznej i nowoczesnej jest połączenie czerni i bieli. Bez względu na wielkość pomieszczenia. Łazienki najczęściej inspirowane są stylem art deco. Czyli znowu czerń i biel. Na ścianach białe płytki cegiełki, na podłodze czaro – biała mozaika i biała ceramika w geometrycznym kształcie. Lubianym detalem w nowojorskich wnętrzach są tapety w duże wzory, geometryczne lub klasyczne, na wszystkich ścianach, ujęte w ramy białej sztukaterii i wysokich cokołów. Szczególnie dobrze sprawdzają się tapety w sypialni z dużym, z wysokim materacem typowym amerykańskim łóżkiem z wysokim tapicerowanym wezgłowiem. Styl wnętrz Nowego Jorku jest jak styl ubierania się nowojorczyków, gdzie stare łączy się z nowym, eleganckie ze sportowym, a wszystko jest wyważone i przemyślane. Ma być szykownie, wygodnie i tak by pokazać osobowość właściciela.