Wnętrza mieszkań: tam, gdzie klasyka spotyka się z nowoczesnością

Zamierzamy urządzić wnętrze mieszkania, szukamy inspiracji do pokoju dziennego, ale tak naprawdę nie wiemy co nam się podoba? Może nowoczesna klasyka będzie idealnym rozwiązaniem? Pokazujemy inspirujące zdjęcia wnętrz mieszkań, w którym klasyka spotyka z powodzeniem nowoczesność.

Biokominek we wnętrzu mieszkania
Biała półka drabina we wnętrzu mieszkania
Część wypoczynkowa pokoju dziennego w stylu nowoczesnej klasyki
Nowoczesna sztuka i lampab nad kominkiem we wnętrzu mieszkania
Gabinet w stylu nowoczesnej klasyki

Jeśli wnętrza mieszkania traktujemy jako lokum docelowe, a przynajmniej na długo, do tego nie przepadamy za częstymi remontami, dobrym pomysłem na aranżację mieszkania jest nowy styl: nowoczesna klasyka. Super modne wnętrza są oczywiście inspirujące i chętnie śledzimy nowinki, ale to tak jak z modnymi ubraniami – nie są to rozwiązania na długie lata. Jeśli zatem chcemy by wnętrza mieszkania cieszyły nas przez dłuższy czas, jednocześnie śledzimy najnowsze trendy i nie chcemy z nich rezygnować nowoczesna klasyka jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Na pewno nie grozi nam stworzenie wnętrza pokoju dziennego jak z muzeum. A co najważniejsze nowoczesna klasyka pozwoli nam nawet na stworzenie klasycznego wnętrza w nowoczesnym apartamentowcu, bo pamiętajmy, że wnętrze mieszkania lub domu powinno zawsze być w harmonii z otoczeniem.

Nowoczesna klasyka, czyli klasyczna i elegancka baza

Wnętrza mieszkania, których baza zbudowana jest z klasyki, będą się broniły przez wiele lat. Klasyczny parkiet, najlepiej z drewna z naszej strefy klimatycznej (dąb, jesion, buk), stiuki pod sufitem, okładziny ścienne ze sztukaterii, tapety w klasyczne wzory i w stonowanych kolorach stworzą ponadczasowe wnętrza mieszkania. Dadzą nam wiele możliwości aranżacyjnych. Wnętrza mieszkania, których baza jest klasyczna, nawet przy minimalistycznych meblach i oświetleniu nigdy nie będą chłodne i laboratoryjne. Klasyczna tapeta, z gęstym i bogatym wzorem, ujęta w ramy z prostej sztukaterii pozwoli nam na aranżację pokoju dziennego meblami tapicerowanymi nowoczesnymi lub w stylu vintage. Klasyczny parkiet w polską lub francuską jodełkę dopełni tę wysmakowaną i przemyślaną bazę.

Nowoczesna klasyka, czyli nowoczesne i modne dodatki

Do klasycznej bazy czyli parkietu ułożonego w jodełkę, tapet i sztukaterii znakomicie pasują nowoczesne meble i oświetlenie. Nikt nie mówi, że do klasycznej bazy trzeba koniecznie wstawiać meble ludwikowskie i wieszać takie też żyrandole. Wręcz przeciwnie. Cały smaczek polega właśnie na połączeniu najnowszego oświetlenia, na przykład żarówek na przewodach w kolorowych oplotach przy eleganckiej sztukaterii. Lub na wstawieniu nowoczesnego, ażurowego regału na ksiązki, którego inspiracją była drabina. Prawda, że niezwykle ciekawe są wnętrza mieszkań, a szczególnie pokoje dzienne powstałe w starych kamienicach w Paryżu czy Berlinie? Tam właśnie nowoczesność spotyka się klasyką. A co najważniejsze obie wzajemnie się szanują i podkreślają.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY