Projekt wnętrz mieszkania w bloku wyróżnia przede wszystkim stylistyka utrzymana w duchu retro. Całość to niezwykle jasna przestrzeń, która zdominowana jest przez elementy dekoracyjne wyznaczające styl całej aranżacji. Pomimo nadmiaru bibelotów we wnętrzu, przestrzeń ta nie przytłacza, a wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem i stylem. Jaki jest przepis na udany projekt wnętrza mieszkania w stylu retro? Jak uzyskać wyjątkowy klimat we wnętrzu mieszkania?

Wnętrza mieszkań w stylu retro: raj dla kolekcjonerów

Do miana bohatera pokoju dziennego aspiruje wyjątkowy stół, który po oczyszczeniu z pokładów starej farmy i po przemalowaniu, staje się niewątpliwą ozdobą przestrzeni dziennej. Wyjątkowy klimat we wnętrzu tworzą meble. Nie zwykłe, a naznaczone inwencją twórczą właścicielki. Tradycyjne modele mebli IKEA zostały przerobione i przemalowane tak, aby idealnie wpisywały się w retro stylistykę wnętrza. W prezentowanym projekcie wnętrza ciężko wskazać konkretną dekorację wnętrza budującą klimat aranżacji. Każdy skrawek przestrzeni został zaaranżowany jako miejsce do eksponowania wyjątkowych przedmiotów. Jeden z kącików pokoju dziennego zdobi wyjątkowa skrzynia posażna, która jest pamiątką od prababci właścicielki. Tuż obok niej, uwagę przykuwa stara maszyna Singer wraz z witrynką.

Mnogość dekoracji bez efektu przytłoczenia?

Wnętrze mieszkania w bloku przepełnione jest drobiazgami i elementami dekoracyjnymi. Mimo ich ogromu przestrzeń nie przytłacza, a tworzy spójną całość. Złotą zasadą w takich aranżacjach jest utrzymywanie wszystkich elementów dekoracyjnych w jednej gamie kolorystycznej. Dozwolone jest bogactwo form, które możemy dowolnie ze sobą łączyć, a jedynym ograniczeniem jest kolorystyka. Tym sposobem, całość tworzy wyjątkowo klimatyczne wnętrze, w którym na plan pierwszy wysuwa się zamiłowanie do kolekcjonowania bibelotów. Nie znajdziemy tu jednak nowoczesnych czy klasycznych ozdób. We wnętrzu mieszkania czuć autentyczny duch retro. Przedmioty z historią, naznaczone zębem czasu wyznaczają tutaj styl aranżacji i kreują wyjątkowy klimat przestrzeni. Wszystkie detale aranżacji mają tu swoje miejsce. Wszystko jest w idealnym porządku. Idealnym dopełnieniem projektu wnętrza mieszkania jest podłoga z dębowych desek, która pozwoliła na ujednolicenie przestrzenie i optyczne jej powiększenie.